Chp Maltepe İlçe Örgütü Cumhuriyet Bayramını Kutladı

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Cumhuriyet Halk Partisi ilçe örgütü, devlet töreni ile Cumhuriyetimizin 89. yılının kutlanmasından sonra hemen bir Cumhuriyet bayramı töreni düzenledi.

Şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal marşımız okundu.

Chp Maltepe ilçe başkanı Süleyman Kıpırtı bir konuşma yaparak Cumhuriyetin anlam ve önemini anlattı.

Kıpırtı şöyle dedi.

”Değerli yurttaşlarım, sevgili yoldaşlarım. Bugün Cumhuriyetimizin 89. yılını büyük bir onur ile kutluyoruz. Hepimizin bildiği üzere ülke olarak bir karanlığın içerisinden geçiyoruz. Malesef bugün ülkemizde Cumhuriyetimizin temel değerlerine düşman, bu değerleri sonsuza kadar unutturmaya çalışan bir iktidar var.

Cumhuriyetin temel değerlerine en küçük sevgi ve inançları olmadığı gibi, Türk’ü, Kürt’ü, Laz’ı, Çerkez’i, Arap’ı, Boşnak’ı, Alevi’si, Sunni’si ile kurtuluş savaşını beraber gerçekleştirmiş, bu vatan uğruna şahadet şerbetini içerek koyun koyuna yatan aziz şehitlerimize de en küçük saygıları yok.

İktidarda bulundukları 10 yıldır, kullandıkları dil ile sergiledikleri icraat ile temel dertlerinin Cumhuriyet’e ve onun kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile hesaplaşmak olduğu pek çok kez açığa çıkan bu zihniyet, ülkemizi hızla karanlığa sürüklüyor.

Dışarıda küresel güçlerin taşeronluğuna soyunarak komşularımız ile bizi düşman eden bu iktidar, içeride de kendi yurttaşlarına her türlü zulmü reva görüyor.

Gençler hapiste, gazeteciler hapiste, bilim insanları hapiste, ordunun yarısı hapiste, halkın oyları ile seçilmiş milletvekilleri hapiste kısaca bu iktidara muhalif olan, itiraz eden kim varsa hapiste!

Tüm bunlar yetmezmiş gibi, iktidar sarhoşluğuna kapılan bu zihniyet 29 Ekim Cumhuriyet bayramımızı yasaklamaya çalışıyor, kutlamak isteyenlere tehditler yağdırıyor.

Efendiler, iktidar olmanın avantajı ile bu ülkede herşeye dokunabileceğini, istediğinizi yapabileceğinizi düşünebilirsiniz.

Ancak iyi bilin ki yanlızca sizi seçenlerin değil, tüm toplumumuzun ortak değeri olan Cumhuriyetimize el uzatmanıza asla izin vermeyeceğiz!

Yine buradan iktidarı uyarıyoruz. 29 Ekim’de Ankara’da yapacağımız kutlamada başta genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçtaroğlu olmak üzere milletvekillerimizin kutlamaya katılacak yoldaşlarımızın ve yurttaşlarımızın kılına zarar gelirse oturduğunuz o iktidarı başınıza yıkarız!

Cumhuriyeti kuran kadroların partisi olarak Cumhuriyet bayramını kutlamak için hiçkimseden izin alacak değiliz.

Herkes bilsin ki, Cumhuriyetimizin temel değerlerine el uzatmaya kalkanların çarpacağı duvar, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da; Cumhuriyet halk partisinin bu ülkeye demokrasiye ve Cumhuriyete olan sevgisi ve bağlılığı olacaktır.

Çağdaş uygarlık yolunda Cumhuriyetimizin yarattığı değerlerin, kazanımların ve onları korumak üzere bizlere yüklediği görevlerin bilincinde yurttaşlar olarak, başta Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, özgürlük ve bağımsızlık uğruna Cumhuriyetimizin kuruluşunda canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ve gazilerimizi bir kez daha saygı ile selamlıyoruz.

Cumhuriyetimizin 89. yılı tüm yurttaşlarımıza kutlu olsun” dedi.

Yorumlar kapalı.