Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe İlçe Örgütünden Dayanışma Kahvaltısı

Abone Ol
Daha Fazla

Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe ilçe örgütünün düzenlediği kahvaltılı dayanışma toplantısına Maltepe Chp ilçe başkanı Süleyman Kıpırtı, ilçe yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri, kadın kolları başkan ve yönetim kurulu üyeleri, gençlik kolları başkan ve yönetim kurulu üyeleri, mahalle başkanları, mahalle temsilcileri de katıldı.

Toplantının sunuş konuşmasını örgütten sorumlu başkan yardımcısı Hasan Solmaz yaptı.

İsim isim okuyarak toplantıya katılan herkesi onure eden Hasan Solmaz toplantıya katılan yerel basın mensuplarını da örgüte taktim etti.

Daha sonra kürsüye gelen ilçe başkanı Süleyman Kıpırtı konuşmasında şunları söyledi.

Kıpırtı ”Biz chp ilçe yönetim kurulu olarak göreve geldiğimiz günden beri partimiz içerisinde birlik, akp ile siyasi bir mücadele için gelmiştik. Bu sözümüze sadık kaldık. Parti içerisinde gereksiz sürtüşme ve çatışmalara girmeden siyasi rakibimiz akp ile mücadele ettik. Bu günden sonra da örgüt içerisinde herhangi bir çatışmaya girecek değiliz.

Ülkemiz çok zor ve acı günler geçiriyor diyen kıpırtı ülkemizde bir tarafta açlık grevleri, bir tarafta şehit haberleri ile sözün bittiği yerdeyiz. Bu acıları tarif edecek kelime bulamıyoruz.

Bir yanda akp hükümetinin bayramları yasaklama zihniyetine karşı gerek Ankara’da, gerek İstanbul’da halkımız ile birlikte Cumhuriyet kutlamalarının önündeki barikatları yıkıp geçtik. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet bayramını kutlamak için izin almaya gerek mi vardır? Cumhuriyet halk partisi olarak biz halkımız ile bir olur barikatları yıkar geçer Cumhuriyetimizi kutlarız. Buna da kimsenin gücü yetmez, bunu durdurmaya da kimsenin gücü yetmez. Cumhuriyet halk partisi Cumhuriyeti kuran bir partidir. Allah’tan iktidar halkın tepkisini doğru algılamış olacak ki 10 Kasım törenlerine herhangi bir yasak getirilmedi.

Değerli arkadaşlar, kıymetli yoldaşlarım önümüzde bir yerel seçimimiz var. Yine chp bayrağını Maltepe belediyesinde dalgalandırmak istiyoruz. Bir kez daha yerel iktidarı chpli kadroların eline vermek istiyoruz. Bu günden itibaren gece gündüz demeden mahalle başkanlarımız, mahalle yönetimleri, kadın kolları, gençlik kolları gece gündüz demeden çalışıp önce yerel iktidarı, sonra İstanbul’u, sonra da genel iktidarı akpnin elinden alacağız” dedi.

Chp ilçe örgütünün düzenlediği kahvaltı programına Maltepe belediye başkanı davet edilmiş oturacağı yere de makamı yazılarak yer ayrılmıştı. Ancak beklenen olmadı ve Maltepe belediye başkanı Prof.Dr.Mustafa Zengin örgütün kahvaltısına katılmadı.

Yorumlar kapalı.