Cemil Ekşi Usta Sanatçı Kamil Sönmez’i Ziyaret Etti

Abone Ol
Daha Fazla

Geçirdiği rahatsızlık nedeniyle tedavi gören ünlü türkücü Kamil Sönmez’e sanat ve siyaset dünyasından destekler sürüyor. Sanatçıyı son olarak yerel siyasetin tanınmış ismi Cemil Ekşi ziyaret etti.

CHP ’Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun katılımları ile Karadeniz’in “Hekimoğlu”su Kamil Sönmez’e 15 Kasım’da Bostancı Gösteri Merkezi’nde 45. sanat yılı gecesi düzenlenecek. Devlet Türk Halk Müziği Korosu sanatçılığının yanısıra Devlet sanatçılığı ünvanı da bulunan Kamil Sönmez’e bir vefa örneği de yerel siyasetin önemli isimlerinden Cemil Ekşi tarafından geldi.

Cemil Ekşi, beraberinde Karadeniz Dernekleri Konfederasyonu Başkanı Tahsin Usta, Ordu Dernekler Federasyonu Onursal Başkanı Salih Ziya CÖRÜT ve dayanışma gecesi koordinasyon üyesi Tarık Küpçü ve CHP İstanbul eski il yöneticisi Canan Döner ile Kamil Sönmez’i ziyaret etti. Bir süre hastanede tedavi gören sanatçıdan sağlığı ile bilgiler alarak kısa bir sohbet eden Cemil Ekşi, “Kamil Sönmez Karadeniz yöresinin ender yetiştirdiği bir isim olmasının yanı sıra Türkiye’ye mal olmuş bir sanatçıdır. Kendisine acil şifalar diliyorum. Dilerim bir an önce sağlığına kavuşur, o güzel sesi ve yorumu ile sevenlerinin karşısına çıkar” dedi.

Cemil Ekşi ve beraberindeki hemşerilerinin kendisini ziyaretinden son derece memnun olduğunu belirten usta sanatçı başta hemşerileri olmak üzere tüm dostlarına teşekkür etti.

Eylül ayında Sönmez’i hastanede ziyaret eden Kemal Kılıçdaroğlu’nun himayesinde sanatçı dostları Kamil Sönmez ’e 45. Sanat Yılını sahnede kutlaması için özel bir gece organize ettiler.

15 Kasım Perşembe saat 20.00’de Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleşecek özel geceyi Oktay Kaynarca ve Sevcan Orhan sunacak. Sanatçı Yavuz Bingöl’ün organizasyonuyla, bu özel gecede sahneye çıkacak olan sanatçılara, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da teşekkür plaketi verecek.

Zafer Dalgıç Orkestrası Eşliğinde sahneye çıkacak olan sanatçılar şunlar; Ahmet Özhan, Ali Rıza Gündoğdu, Arif Sağ, Bedri Ayseli, Belkıs Akkale, Davut Güloğlu, Erdal Erzincan, Hülya Polat, Hüsamettin Subaşı, Latif Doğan, İzzet Altınmeşe, Onur Şan, Özcan Deniz, Selahattin Alpay, Sümer Ezgü, Tuğrul Şan, Ümit Tokcan, Volkan Konak, Faruk Demir, Yavuz Bingöl ve Zerrin Özer.

Yorumlar kapalı.