Kamil Sönmez 45. Sanat Yılını Kemal Kılıçdaroğlu ile Kutladı

Abone Ol
Daha Fazla

Bir süredir tedavi gören ünlü sanatçı Kamil Sönmez 45. sanat yılını Bostancı Gösteri Merkezinde kutladı.

Kutlama gecesine Chp genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’da katıldı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun himayelerinde, Kadıköy belediyesinin ev sahipliğinde Ataşehir belediyesi, Kartal belediyesi ve Maltepe belediyesinin katkıları ile düzenlenen geceyi Sümer Ezgü ve Sevcan Orhan sundu.

Yavuz Bingöl’ün organize ettiği gecede, Zafer Dalgıç Orkestrası eşliğinde Ahmet Özhan, Ali Rıza Gündoğdu, Arif Sağ, Bedri Ayseli, Belkıs Akkale, Erdal Erzincan, Hülya Polat, Hüsamettin Subaşı, Latif Doğan, İzzet Altınmeşe, Onur Şan, Selahattin Alpay, Sümer Ezgü, Tuğrul Şan, Ümit Tokcan, Volkan Konak, Faruk Demir, Yavuz Bingöl, Davut Güloğlu ve Oktay Kaynarca sahne aldı.

Geceye Chp genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Chp genel başkan yardımcısı Gürsel Tekin, Chp İstanbul il başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Kadıköy belediyesi başkanı Selami Öztürk, Kartal belediyesi başkanı Altınok Öz, Ataşehir belediyesi başkanı Battal İlgezdi, Maltepe belediyesi başkanı Mustafa Zengin, Maltepe belediyesi başkan yardımcısı Ercan Köymen, Chp Maltepe ilçe başkanı Süleyman Kıpırtı, Chp Maltepe belediyesi meclis üyesi Adem Kaya, Chp Maltepe ilçe gençlik kolları, Chp milletvekilleri, ilçe başkanları, çok sayıda sanatsever de gecede bulundular.

Gecede bir konuşma yapan Chp genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Kamil Sönmez’in yanında olmak, benim için bir onur.

Bu güzel gecede Türkiye’nin dört bir yanından şarkılar, türküler söylendi.

Bu şu anlama geliyor; Kamil Sönmez ortak paydamızdır, Kamil Sönmez Türkiye’dir; böyle bilinsin. Sanatçı aykırı bir kişidir çünkü geleceğimizdir. Eğer sanatçı rüzgara karşı yürüyorsa onun önünde hiçbir güç duramaz.

Ama biz sanatçıları ezdik, gereken değeri vermedik, hapislere tıktık. Bu gece bizim ortak paydamız Kamil Sönmez. Ona bakınca hep gülen insani bir yüz görüyorum, şarkılarında hep insan sevgisini işlemiştir” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen sanatçı Kamil Sönmez bugün burada bir vefa örneği görmenin onurunu duyuyorum.

Başta Chp genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere tüm sanat camiasına, kadir bilir Türk halkına sonsuz saygılarımı ifade ediyorum.“Saz sanatçısı büyük dostlarıma, Sayın CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’e ve belediye başkanlarına, bu geceyi düzenleyen bütün ekiplere ancak en güçlü alkışlarınızla teşekkür edebilirim.

Bu hastalık sırasında iki şeye inandım; benim iki ailem var, biri Sönmez ailesi, diğeri de sizler hepiniz ve bütün sanat camiası” dedi.

Yorumlar kapalı.