Kartalda Yerinde Dönüşüm

Abone Ol
Daha Fazla

Kartal’da Yerinde Dönüşüm

Yakacık’ta gerçekleşen temel atma törenine Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, İstanbul Cumhuriyet İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, kat malikleri ve Kartallılar katıldı.

Chpli Kartal belediyesi ”YERİNDE DÖNÜŞÜM” gerçekleştirerek adeta kentsel dönüşüme meydan okudular.

Hiçkimse yerinden, arsasından fedakarlık yapmadan, kendi bulunduğu binanın projesini yaptırarak binalarını yenilemeleriyle yeni bir dönem ve yeni bir anlayış ortaya koymuş oldu.

YERİNDE DÖNÜŞÜMÜ gerçekleştiren Kartal belediyesi Yakacık mahallesinde eski ve depreme dayanıksız bir binayı YERİNDE DÖNÜŞTÜREREK Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiş oldu.

Yerinde dönüşüm için temel atma törenine katılan Chp İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ”İşte Cumhuriyet Halk Partisi farkı budur. Yeniden dönüşüm değil, rantsal dönüşüm değil, yerinde dönüşüm yaparak vatandaşımızı mağdur etmeden yerinden yurdundan uzaklaştırmadan birilerine peşkeş çekmeden Kartal Belediyesinin başlattığı YERİNDE DÖNÜŞÜM Türkiye’de örnek alınması gereken bir projedir. Bunu da Chpli Kartal Belediyesi Başkanı Altınok Öz gerçekleştirmiştir.

Böylesi bir tarihi günde böyle bir proje ile huzurlarınıza geldiğim için gururluyum. Bize böylesine bir grur yaşatan Chpli Kartal Belediyesi Başkanı Altınok Öz’e minnettarlığımı sunuyorum. Altınok başkanımızın her zaman arkasında ve yanındayız.

Aslında bugün bu temeli genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu atacaktı ancak İstanbul dışında olduğundan gelemedi beni görevlendirdi. Sizlere chp genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamını getirdim” dedi.

KARTAL BELEDİYESİ BAŞKANI ALTINOK ÖZ ”ÖNCE MÜLKİYET SORUNUNU ÇÖZDÜK”

”Bugün çok önemli bir gün. Sonuçları neticesiyle çok büyük bir gündür.

Biz göreve gelmeden önce herkes ‘Yakacık’ta ne olacak diyordu?’ ‘Evlerimizin tapularınız nasıl alacağız?’ diye düşünüyordu. Belediye Başkanı olduktan sonra bir baktık ki gerçekten Yakacık’la ilgili özel projeler yapılmış.

Niyet, bu arkadaşların buradan gitmesidir. Burada oluşan imar hakkının birileri tarafından kullanılmasıdır. Yani rantsal bir dönüşümün sağlanması. Biz göreve geldiğimizde o zamanki Genel Başkanımız Sayın Deniz Baykal’a bina temeli attırabilirdik. Ama Yakacık Meydanı’nda tapu dağıtım töreni yaptık.

Şimdiki Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla ikinci tapu dağıtım törenini de yaptık. Tapu dağıtımıyla, mülkiyet sorunları çözüldü.

Seçim bildirgesinde yer verdiğimiz kimseyi yerinden etmeden yerinde dönüşümü sağlayacağımızın net kanıtı bugün burada oluşmuş oldu.

İmar sorunu, mülkiyet sorunu çözüldüyse orada artı bir değer var. O artı değeri oradaki halk kullanıyorsa bu artı değerdir.

Ancak oradaki artı değeri birileri toplayıp, enkaz bedelini başka yerlere yollayıp, bunu da birileri kullanıyorsa işte onun adı, rantsal dönüşüm ve kentsel sürgündür. Cumhuriyet Halk Partili bir belediye başkanı olarak partimin verdiği ilkeler doğrultusunda, verdiği güç doğrultusunda bunu başarmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Yorumlar kapalı.