Öğretmenler Günü Kutlanıyor

Abone Ol
Daha Fazla

Kartal millieğitim müdürlüğü ve Kartal belediyesinin ortaklaşa düzenledikleri 24 Kasım Öğretmenler günü programını Kartal İMKB Kız Teknik ve Meslek lisesi üstlendi.

Kartal İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi müdürü Hülya Narsap konu ile ilgili gazetemize özel açıklamalarda bulundu.

Kartal İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi müdürü Hülya Narsap "Bu yıl öğretmenler gününü kutlama programını hazırlama görevi Kartal İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi olarak biz üstlendik.

Bu kutlu görevin sorumluluğunu aldığımız için gururluyuz. Öğretmenlerimize olan minnettarlığımızın bir ifadesi olarak Kartal Hasan Ali Yücel kültür merkezinde düzenlenecek törenlere tüm öğretmenlerimizi ve ailelerini davet ediyorum" diyen Narsap "Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu öğretmenlik müessesesinin kutsiyetinin farkında olarak Türk öğretmenlerinin sorunlarını, üstlendikleri misyonu, bu konuda yaptıkları fedakarlıkları dile getirme fırsatı verildiğinden dolayı devletimize minnettarız.

Hangi mevki ve makamda olursa olsun her insanın geldiği makamda bir öğretmen izi mutlaka vardır.

Muasır medeniyetler seviyesine yükselmek için her zorluğu fedakarca göğüsleyen öğretmenlerimiz vatan sevgisini, millet sevgisini, bayrak sevgisini esas alan evlatlar yetiştirmekteyiz.

Bu ulvi görevi yerine getirirken karşılaştığımız zorlukları dile getirecek değilim. Gün oldu bombaların patladığı yerdeyiz, gün oldu bombalar üzerimize patladı bizim ülkemizin cehalet ile bir savaşı vardır. Bu savaşta en önde öğretmenler yürümektedir. Öğretmenlerimizin bu kutlu gününü ve yaptıkları hizmeti saygı ile anıyor 24 Kasım öğretmenler gününün tüm öğretmenlerimize kutlu olmasını diliyorum" dedi.

Yorumlar kapalı.