Serkan Uzunçavdarın Büyük Başarısı

Abone Ol
Daha Fazla

Öğrencisini Sokaktan Kürsüye Taşıdı

Eski milli sporcu ve kıdemli antrenör Serkan Uzunçavdar yeteneklerini keşfettiği Mevlüt Girgin’i internet cafeden kurtararak yeteneğini ortaya çıkarttı.

Mevlüt Girgin İzmir Çiğli’de düzenlenen yarışmada 74 kiloda 3.lük kürsüsüne çıkmayı başardı.

Konu ile ilgili bilgilerine başvurduğumuz antrenör Serkan Uzunçavdar şunları söyledi.

Uzunçavdar "İnternet cafelerde ve bilardo salonlarında vakit harcayan Mevlüt Girgin’e spor yapması konusunda telkinlerde bulundum. İlk önce tereddütle yaklaştı. Ancak daha sonra sürekli olan çalışmalarımız ve bu turnuvaya özel hazırlanmamız bu başarıyı getirdi.

Gençlerin spora vakit ayırması ve kötü alışkanlıklardan uzak kalmaları için her türlü fedakarlığı yaptığını belirten Serkan Uzunçavdar, “16-18 kasım tarihlerinde izmirde düzenlenen Çiğli Uluslararası Açık Taekwondo Turnuvadasında Büyük erkekler 74 kiloda Mevlüt çalışmalarının meyvesini alarak 3. Oldu” dedi.

Masrafların karşılanması için Batman adına turnuvaya katılan Mevlüt Girgin gibi gençlerin yetişmesi için iş adamlarının, bürokratların hatta belediye gibi kurumların sahip çıkması gerektiğini belirten Uzunçavdar, “Mevlüt spora meyilli olan ancak kazandırılmamış bir arkadaşımızdı. Spora kazandırmamış olsaydık bir çok genç gibi kaybolup gidecekti” dedi.

Eski milli sporcu ve kıdemli antrenör Serkan Uzunçavdar, Atatürk’ün gençilğe çok önem verdiğini belirterek Uzunçavdar, “Atatürk gençlere ve spora çok önem vermiştir. Bizlerde Atatürk’ün gelecek nesilleri emanet ettiği gençlerimize ortaya koymuş olduğu önemi vererek spora kazandırmak için çabalıyoruz. Londra 2012 olimpiyatlarında en başarılı branşlardan biri olan Taekwondo oldu. Spor Bakanımız Suat Kılıç’ın dediği gibi ‘Yeni ata sporumuz taekwondo’söylemine katılıyorum. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın belirttiği ‘Tüm federasyonlar taekwondo’yu örnek almalı” ifadeleri, yaşanan gerçekleri de gözler önüne sermektedir” dedi.

Miulli tekvandocu ve antrenör Serkan Uzunçavdar gençleri spora kazandırmak için bıkmadan usanmadan çalışmalarını sürdüreceğini belirterek,” Gençlerimizin kafelerde, oyun salonlarında yok olup gitmemesi için elimden geleni yapacağım. Sporda başarılı olan gençler okul hayatlarında da başarıyı yakalıyorlar. Bizler belki çok yoruluyoruz ancak Mevlüt gibi gençlerimiz madalya kürsülerine çıktıkları zaman o yargunluktan eser kalmıyor. Ben diyorum ki işadamıyla, siyasetçisiyle, bürokratıyla bir olup, bu mutlulukları beraber yaşamak için gençlere sahip çıkarak destek olalım” dedi.

Yorumlar kapalı.