Kartal Belediyesi Engelsiz Yaşam Fuarında

Abone Ol
Daha Fazla

Fuarın açılış gününde stantları gezen vatandaşlar, Kartal Belediyesi Hürriyet Mahallesi Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezi’nde faaliyet gösteren “Engelsiz Bilgi Evi”nde görme engelliler ve omurilik felçlileri için üretilmiş son teknoloji program yazılımıyla, engellilerin bilgiye erişimini kolaylaştıran cihazlar, diğer belediyeler ve vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

Kartal Belediyesi’nin proje ve çalışmalarını tanıttığı stantta Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, engellilere yönelik yapılan çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgi aldı. Engelsiz Bilgi Evi’nin tanıtımının yapıldığı stantta, engellilere dönük sesli ekran ve kabartma yazıcı programları, akıllı işaretleme cihazı tanıtıldı.

Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Engelliler Danışma ve Koordinasyon Şefliği’nden Özgür Uğur, fuarda yer alan diğer belediyelerin, firma ve kuruluşların stantlarını gezerek engellilere dönük projeler ve ürünler hakkında bilgi aldı.

Çok sayıda yerel yönetim, vakıf, dernek ve kuruluşun yer aldığı fuarda katılımcılar projelerini tanıttıkları gibi karşılıklı fikir alış verişinde bulundu.

Kartal Belediyesi standında engellilere dönük hayata geçen bir projenin yer aldığı broşür, dergi ve tanıtım filminin yanı sıra Kartal Belediyesi Engelli Üretim Atölyesi tarafından üretilen süs eşyaları da fuara katılan engelli vatandaşlara hediye edildi.

İstanbul Fuar Merkezi’nde (CNR) 9 Aralık’a kadar ziyaret edilebilecek olan fuar, engelli bireylerin yaşam standartlarını yükseltmek ve yaşam alanlarını genişletme amacıyla tasarlanan medikal, endüstriyel ürünler sergilenirken, engellilik halini ortadan kaldırmaya yönelik çözüm odaklı proje üreten firmaları da bir araya getiriyor.

Yorumlar kapalı.