Murat Kapan "Maraş Katliamını Anma Etkinliği"

Abone Ol
Daha Fazla

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili adayı Murat Kapan Maraş katliamı ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu. Maraş katliamını değerlendiren Murat Kapan yaptığı açıklamada şunları söyledi.

1978’de Maraş katliamını yaşayanlardan siyaset adamı CHP Milletvekili Adayı Murat KAPAN’ın gündem üzerine gazetemiz aracılığı ile Kamuoyuna yaptığı açıklama.

Yüzlerce insanın yaralandığı ve katledildiği, binlerce insanın mağdur olduğu bu vahşeti unutmamız mümkün değil, bizlerde o tarihte Maraş’ta yaşıyorduk, ailemizde dolayısıyla bu mağduriyeti bizzat yaşayanlardan.

Maraş katliamının üzerinden 34 yıl geçti, geçen o zamandan bu yana olaylar hala tam olarak aydınlatılmadı, bir çok fail hala bulunamadı, ya da bulunmak istenmedi. En ince ayrıntısına kadar planlanmış ve Maraş halkı üzerinde uygulamaya konulmuş olan bu katliam aslında tüm Türkiye’de oynanacak oyunun ve peşinden yapılacak askeri darbenin ön hazırlığı idi. Sol – Sağ derken, Alevi – Sünni ayrımcılığını Maraş katliamı üzerinden işlemişler, daha sonrada Türk – Kürt ayrımcılığı ile Ülkemizin en önemli sorunu, en acılarla dolu sorunları haline getirmişlerdir.

Bu acıların üzerinden 34 yıl geçti son üç yıldır anma etkinliğini Maraş’ta yapıyoruz, bu yılda yine orada olacağız ve katliamı bir kez daha lanetleyeceğiz.

Bu katliam insanlık tarihinde kara bir lekedir, “geçmişten kopuk bir bu gün ve bugünden bağımsız bir gelecek olamaz.” Yaşananların bir daha tekrar etmeyeceği bir gelecek için Maraş katliamının her yıl Maraş’ta anılmasını ve tüm duyarlı insanların, aydınlık bir gelecek umudu olan bütün vatandaşlarımızın da bu anmaya katkı sağlamasını bekliyoruz.

Yorumlar kapalı.