Maltepe Belediyesi Başkanı Mustafa Zengin Hakaretten Yargılanıyor

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe belediyesi başkanı Prof.Dr.Mustafa Zengin Maltepe belediyesi başkan yardımcısı Tahsin Özdemir hakkında ”FAŞİST” dediği iddiası ile Kartal 1.Sulh Ceza Mahkemesinde yargılanmaya devam ediyor.

Dosya numarası 2012/255 esas sayılı dosyada bugün hakim karşısına çıkarak ifade verdi. Duruşmaya sanık avukatları Av.Erkan Sarıtaş, Av.Serra Karadeniz katıldılar.

Kartal 1.Sulh Ceza Mahkemesindeki davada müşteki tanığı Necati Atagül de dinlendi. Haber24 gazetesi genel yayın yönetmeni Necati Atagül mahkemeye gelerek tanıklık yaptı. Atagül ifadesinde şöyle dedi.

”Ben yerel gazeteci olarak ve partili olarak örgüt toplantısında bulundum. Toplantı sırasında kayıt da yaptım. Gazetedeki haberi de ben yaptım. Konuşma sırasında Maltepe belediyesi başkanı Prof.Dr.Mustafa Zengin ”FAŞİST MÜDÜRLER TAHSİN GİBİ” diyerek bir konuşma yaptı. Bunu ben de duydum. Cemil isimli bir partili ayağa kalkarak KİM BUNLAR AÇIKLA dedi. Zengin ise ODAMA GELİRSİN AÇIKLARIM dedi. Dosya içerisinde sunmuş olunan cd kaydı benim kaydımdır” dedi.

Gazeteci Necati Atagül elindeki bilgi ve belgeleri mahkeme heyetine sundu. Sanık müdafilleri tanığın beyanlarını kabul etmiyoruz dediler.

Daha sonra belediye başkan yardımcısı Nimet Karabulut tanık kürsüsüne gelerek ”Başkınımız galiba Fen işlerine atanan Selim beyi kastetmiş olabilir. Maltepe belediyesi başkanı Prof.Dr.Mustafa Zengin’in Tahsin Özdemir’e karşı bir hakaretini duymadım” dedi.

Daha sonra kürsüye tanık Lütfü Binici geldi. ”Yeni atanan Fen işleri müdürü için sloganlar atılmıştır. Müştekiyi kasteden herhangi bir slogan yoktur. Belediye başkanı da müştekiyi kasteden bir söz veya ifadede bulunmamış adını da kullanmamıştır. Ben o vakitler Chp Maltepe ilçe başkanıydım. Toplantıyı da ben yönetiyordum” dedi.

Diğer yandan mahkeme heyeti Maltepe belediyesi kültür ve sosyal işler müdürlüğünden yazılı müzakereye cevap verildiğini, kamera kayıtlarının bulunmadığı söylenmiştir.

Daha sonra sanık avukatlarından soruldu.

”Cd örneğini aldık ancak hangi cd olduğunu bilmiyoruz. Cd çözümü yapılacaksa raporu beklemek istiyoruz. Savunma için de ek süre talep ediyoruz” dediler.

Daha sonra Maltepe belediyesi başkanı Sanık Prof.Dr.Mustafa Zengin mahkemeye şu ifadeyi verdi.

”Üzerime atılı suçları kabul etmiyorum. Parti örgüt toplantısı sırasında bir konuşma yapmıştım. Örgütte bulunanların ”FAŞİST MÜDÜR İSTEMİYORUZ” diye söylemlerde bulunmaları nedeniyle ben de ”BEN İSTERİM Kİ ÖRGÜTÜN HÜLLE YOLUYLA BAŞKAN YARDIMCISI YAPILAN, SONRADA ZABITA MÜDÜRLÜĞÜNE ATILAN, SONRADA FİKRİ KÖSE ZAMANINDA TEKRAR BAŞKAN YARDIMCISI YAPILAN VE BENİM ZAMANIMDA BAŞKAN YARDIMCILIĞI GÖREVİNDEN ALINAN VE BİZİ MAHKEMEYE VEREN KİŞİYİ SORGULASAYDINIZ. BUNU İSTERİM” şeklinde konuştum. Bunun üzerine bir kişi söz alarak ayağa kalktı ”BİZ FAŞİSTLERİN KİM OLDUĞUNU BİLİYORUZ” demesi üzerine ”ben de GEL YARIN BANA ANLAT KİM OLDUĞUNU ANLATAYIM” diye cevap verdim. Kesinlikle müştekiyi kastederek FAŞİST kelimesini kullanmadım. Hakarette bulunmadım” dedi.

Soruldu : Ayrıca hakkımda mahkumiyet kararı verilir ise hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına kararı verilmesini talep ederim dedi.

Duruşma 27 Mart 2013 günü saat 11:30’a ertelendi.

Yorumlar kapalı.