Maltepe Belediyesi Basın Danışmanı Zafer YAKUT Son Yolculuğuna Uğurlandı

Abone Ol
Daha Fazla

Dün gece evinde kalp krizi geçirerek hayata gözlerini yuman Maltepe Belediyesi basın danışmanı Zafer YAKUT bugün son yolculuğuna uğurlandı.

Maltepe merkez camisinde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazından sonra yeni Şeyhli mezarlığında toprağa verildi.

İLK TÖREN GÖREV YAPTIĞI MALTEPE BELEDİYE ÖNÜNDEYDİ

Mesai arkadaşları, ailesi ve çok sayıda seveninin hazır bulunduğu törende konuşma yapan Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, ani ölümüyle herkesi şoke eden Zafer Yakut’un, içindeki büyük sevgiyle anılacağını vurguladı.

Başkan Zengin, “Zafer Yakut yüreğindeki sevgiyle daima doğru yolu gösteren, çalışkan ve dürüst bir insandı. Dört yıldır beraber çalıştığım, kendisini en iyi tanıyan biri olarak bugün burada bu konuşmayı yapmak çok zor, tarifi mümkün olmayan duygular yaşıyorum. Ani ölümüyle yaşamın acımasız yönünü bir kez daha gösterdi. Nasıl ve ne kadar yaşarsak yaşayalım hepimizin gideceği yer belli. Öldükten sonra geriye ardımızda bıraktığımız izler kalır. Zafer, hepimizde çok güzel ve silinmez izler bırakarak gitti. Kendisini sonsuzluğa uğurlarken, onu her zaman renkli mizacı, kocaman yüreği ve doğruluğuyla hatırlayacağız. Ailesine ve tüm sevenlerine baş sağlığı diliyorum.” diye konuştu.

2.TÖREN MALTEPE MERKEZ CAMİSİNDEYDİ

Hemen her kesimden insanın akın ettiği cenaze töreni ilginç anıların ve hatıraların birbirine anlatıldığı bir mekan haline büründü. Başka Maltepe kaymakamı Ahmet Okur, Maltepe belediyesi başkanı Prof.Dr.Mustafa Zengin, Chp eski Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Murat Kapan, Maltepe eski belediye başkanı Bahtiyar Uyanık, Maltepe Eski belediye başkanı Fikri Köse, Maltepe belediyesi eski başkan yardımcısı Nail Çiftçi, Chp Maltepe ilçe başkanı Süleyman Kıpırtı, Maltepespor başkanı Nuri Erkoç, Maltepe belediyesi başkan yardımcısı Tahsin Özdemir – Mehmet Bingöl – Ercan Köymen – Hasan Hayri Şengül – Nimet Karabulut , DYP eski İstanbul il başkanı Faik İçmeli, Maltepe belediyesi meclis üyeleri Ömer Ekşioğlu – Adem Kaya – Erdoğan Doğan – Mehmet Can Aslan – Muhammed Ali Çavuşoğlu – Salih Doğruyol – Bülent Tufan, İlyas Güldiken – Ömer Lütfü Somun – Mehmet Ali Candaş – Hürcan Fidan, Masiad Başkanı İlhan Özüpekoğlu, Cevizli Kültürspor başkanı Gökay Ergün, Sivaslı öğrencilere yardım derneği 2. başkanı Nursan Selçuk, İl genel meclis üyesi Kenan Çakal – Cesur Kılıç, Cevizli Kültürspor Ahmet Gümüş, Dyp genel idare kurulu üyesi Ali Öz, Maltepe Giresunlular Derneği Başkanı Halil Öztürk, Maltepe Sivaslılar Derneği Başkanı Resul Gürsoy, Voleybol Federasyonu 2. Başkanı Mustafa Ekşi, Maltepe Amatör Spor Kulüpler Birliği Başkanı Hüseyin Koca, Chp Maltepe gençlik kolları başkanı Kenan Otlu, siyasi parti temsilcileri, dernek ve oda başkanları, fikir ve kanaat önderleri ile Maltepe belediyesi müdür ve personelleri ile geniş bir vatandaş topluluğu Zafer YAKUT’a son görevlerini yerine getirmek ve helalleşmek için Maltepe merkez cami avlusunda helalleştiler.

Geçirdiği kalp krizi sonucu 18 Aralık’ta 55 yaşında hayata gözlerini yuman Zafer Yakut evli ve 2 çocuk babasıydı.

Arkadaşımız, dostumuz, meslektaşımız Zafer YAKUT’un acısını yüreğimizde hissediyor, ailesine, Maltepe belediyesi çalışanlarına, mesai arkadaşlarına Allah’tan sabırlar niyaz ediyoruz.

Mekanı cennet olsun. Yattığı yer nur ile dolsun.

Yorumlar kapalı.