Murat Kapan’dan Yeni Yıl Mesajı

Abone Ol
Daha Fazla

CHP Milletvekili Adayı Murat KAPAN yaklaşan yeni yıl ile ilgili basın aracılığıyla kamuoyuna bir açıklama yaptı.

Yeni yılın Dünya da ve Ülkemizde BARIŞ, SAĞLIK, MUTLULUK VE HUZUR getirmesini dileyerek başlamak istiyorum.

İstanbul metropolü nün önemli bir değeri olan yaşadığımız Maltepe’mizin 2013 yılında daima her konuda çekim merkezi olması için hizmet bayrağını bir sonraki hedefine daha yükseğe taşınması tüm Maltepe’li hemşerilerimizin umut ve talepleri olduğu malumunuz.

Esnafıyla, işçisi, memuru, sanatçısı, emekçisi, işadamı, yerel basını, sivil toplum örgütleri, üniversiteleri, hastaneleri ve sağlık kuruluşlarıyla Avrupa nın Anadolu ya açılan kapısı olarak görülen güzel Maltepe’mizin önümüzdeki yıllarda ise daha çağdaş, daha yaşanılır bir kent olması en büyük arzumuzdur.

2012 yılını birkaç başlıkta irdelersek, başta Suriye’de ve dış dünyada yaşanılan bazı olumsuz durumlar üzüntü verici hadiselerdir. Ülkemizde ise Aydınların, Öğrencilerin ve Gazetecilerin hala baskı altında olması, uzun süreli yargılamaların devam etmesi endişe vericidir. Bu baskı ve ayrımcılık öyle bir hal almıştır ki Milli bayramlarımız yasaklanmış, tören ve kutlamalar iptal edilir hale gelmiştir. CHP başta olmak kaydı ile çağdaş, aydınlık ve ilerici kurum ve kuruluşlar duyarlı yurttaşların sahip çıkması ile bu baskı ve yıldırmalar geri tepmiştir. Şu bilinmelidir ki Cumhuriyetin kurucusu, koruyucusu ve kalesi olan CHP var olduğu sürece de bu direnç devam edecektir.

İşte yılın son günlerinde yaşadığımız bir ODTÜ örneği var ki hafızalardan kolay kolay silinemez, bir eğitim kurumunda, bilim yuvasında yaşanılanlar, orantısız güç örneği kullanımı gözümüzün önündedir. Bu ve buna benzer tüm olumsuzlukların geride kalmasını diliyorum.

2013 yılından beklentilerimize gelince öncelikle Maltepe ilçemizde iyi dileklerimi sunmak istiyorum, önümüzdeki süreçte ise siyasi anlamda yaklaşan yerel seçimlerin huzur içerisinde olmasını temenni ediyorum. Benim umudum ve dileğim Maltepe’yi bir kez daha CHP Belediyesinin kazanması Halkçı, güvenilir ve eşitlikçi bir yönetim şekliyle sosyal demokrat kadroların bir kez daha iktidar olmasıdır. Bu dileğimin de 2014 seçimlerinde gerçekleşeceğine olan inancım tamdır, sadece Maltepe’yi değil tüm İstanbul’u alacağımıza da inanıyorum. Genel Başkanım sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’da yaptığı konuşmalarda zaten bu yönde fikir beyan etmektedir, yani partimiz CHP en yukarıdan en aşağıya kadar bu inatçadır.

Bir kez daha yaklaşan 2013 yılının başta Maltepe olmak üzere tüm insanlara sağlık, huzur, mutluluk getirmesini temenni ediyor, daha çağdaş daha özgür daha demokratik bir sürecin tüm toplumu sarmasını diliyorum. Selam ve saygılarımla.

Yorumlar kapalı.