Engelli Vatandaşlara Otuz Tekerlekli Sandalye

Abone Ol
Daha Fazla

Merkezi Amerika Birleşik Devletinde bulunan ve doksan ülkede faaliyet gösteren bir yardım vakfı olan LDS gönüllüleri, bu gün Maltepe’de idi. Türkiye’de Üç yıldır yetmiş şubesi ile yardım faaliyetlerinde bulunan LDS vakfı, Maltepe Belediyesine bağışladığı otuz tekerlekli sandalyenin ihtiyaç sahiplerine verilmesi için düzenlenen organizasyonda, Başkan Zengin ve engelli aileleri ile bir araya geldi.

Maltepe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Sosyal Yardım Biriminde düzenlenen programa, Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, LDS Türkiye temsilcileri Bay Les ve Bayan Jennette Paskett, Türkiye Sakatlar Derneği Başkanı Şükrü Boyraz, Başkan Yardımcısı Gürkan Canol, Genel Sekreter Yılmaz Demirci, Anadolu yakası Şubesi Başkanı Sedat Osmanoğlu, İşadamı Yılmaz Mızrak, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.

Programda bir konuşma yapan Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, “ Bu gün burada çok güzel bir tablo ile karşı karşıyayız. Bugün burada yardımda dinin ve milletin bir öneminin olmadığını görüyoruz. Yardım insani bir duygudur, evrenseldir ve öncelikle insanın içinden gelmelidir “ dedi.

Konuşmasının devamında engelli vatandaşlarımız bu ülkenin gerçeği ve herkes aynı zamanda bir engelli adayıdır diyen Zengin, “ Asıl engelli olanlar, bu vatandaşlarımızın halini görüp de yardım etmeyenlerdir. Hepinizin huzurunda LDS yetkililerine şükran ve saygılarımı sunuyorum “ dedi.

Türkiye Sakatlar Derneği Anadolu yakası Şubesi Başkanı Sedat Osmanoğlu da, çu tür programların şimdiye kadar on bir Belediyede yapıldığını ifade ederek “ Dernek olarak engelli vatandaşlarımız için eğitim, istihdam gibi çalışmalar yapmaktayız. 2000’li yıllarda Uluslar arası girişimlerde bulunarak yardım kuruluşları ve vakıflarla birlikte beş ila on bin arasında tekerlekli sandalye dağıttık “ dedi.

Programın ardından Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, LDS Türkiye temsilcileri Bay Les ve Bayan Jennette Paskett’e birer plaket vererek teşekkür etti.

Yorumlar kapalı.