Ali Tanrıyaşükür ”Yeni Sezona Girerken”

Abone Ol
Daha Fazla

Öncelikle sporseverlere merhaba der, onlarla bu köşede kulüplerimizin sorunlarını, yöneticilerimizin içinde bulunduğu zorlukları paylaşarak, amatör spora katkı sunmaktan mutlu olacağımın bilinmesini isterim.

Dünyada sektör olarak 14.sırada yer alan profesyonel futbol, Ülkemizde de kitleleri arkasından sürüklemektedir. Transferlerde futbolculara ödenen milyon dolarlar, basın yoluyla duyuldukça geçmişte çocuklarına pabuçları eskiyor diye top oynatmayan anne ve babalar onların şöhretli birer futbolcu olabilmeleri için her türlü girişimde bulunmaktadırlar.

Oysa spor bir ülke için sosyal ve kültürel açıdan ne kadar öneli olduğu geçmiş tarihten bu güne bilinmektedir.

Bu anlamda sporun tarlası olan amatör kulüplerimiz, gençlerimize spor adına hizmet verebilmek, onları sosyal yönde sevgi dolu, paylaşımcı, dürüst ve ahlaklı yetiştirebilmek için maddi manevi her türlü özveriyi sunmaktadırlar.

Başta tesis, malzeme ve sporcularını müsabakalara taşıyabilmek bakımından çok zor şartlarla bütçe oluşturmaya çalışan amatör spor kulüp yöneticilerimizi yürekten kutlarken, yerel yöneticilerimizin kulüplerimizle daha yakın ilgilenip, onlarla iç içe girerek ilçelerde tesis ve gelir getirici imkânlar yaratabilmek bunu içinde plan ve bütçelerinde fasıl ayırmaları zorunlu olmalıdır.

Zira; bugün en büyük sivil toplum örgütüne sahip olan amatör spor kulüplerimiz imkansızlık içerisinde bir bir kapatılmakta olduğu gözden kaçmamaktadır, örneğin Türk futboluna uzun yıllar katkı sunmuş Süleymaniye Sirkeci, Unkapanı, Burhan Felek gibi takımlarımız yok olup gitmişlerdir.

Bölgemizde bu gibi üzüntüleri yaşamamak ve amatör kulüplerimizi sporcu yetiştiren bir kurum haline getirebilmek düşüncesi ile 2009/2010 sezonunda kulüplerimize başarılar dilerim.

Yorumlar kapalı.