Ak Parti’den Başkan Zengin’e Soru Yağmuru

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Ak Parti Belediye Meclis Üyeleri Maltepe Belediyesi Meclisi’ne 4 ayrı soru önergesi sundu.

Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanı Prof.Dr.Mustafa Zengin’i zor durumda bırakacak sorular önümüzdeki günlerde Maltepe Belediyesi Başkanlığınca cevap bulacak.

Ak Partili Maltepe Belediye Meclis Üyeleri’nin sunduğu önergeler;

Önerge 1 – Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Dilek Çelik 657 sayılı devlet memuru olmasına rağmen 3 ayrı yerde daha çalıştığı iddaaları ilgili olarak Maltepe Belediyesi Başkanlık makamı hangi işlemleri yapmıştır. Bu konuda bir soruşturma yapılmışmıdır. İçişleri Bakanlığı’na soruşturma yaptırılmışmıdır?

Önerge 2 – Başıbüyük Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili bugüne kadar hangi işlemler yapılmıştır. Başıbüyük’te oturan mağdur vatandaşlara tapuları ne zaman verilecektir. Maltepe Belediyesi Başkanlığı’nın bu konudaki kararı nedir?

Önerge 3 – Maltepe’de hizmet veren İSMEK’ler neden kapatılmıştır? Gerekçeleri nelerdir, kapatılan İSMEK’lerin yerine ne yapılması planlanmaktadır?

Önerge 4 – Yaz döneminde Maltepe’nin bazı mahallelerinde kurulan şişme havuzlar için 320 bin TL mi yoksa 150 bin TL mi ödenmiştir? Ve bu hizmeti hangi firma sunmuştur. Kiralama fiyatlarıyla, satın alma fiyatları arasındaki fiyat farkı nedir? Bu iş için başka hangi firmalardan teklif alınmıştır?

Yorumlar kapalı.