HAKLI ÇIKMAK İSTEMİYORUM

Abone Ol
Daha Fazla

6 yıldır Maltepe’de Maltepespor’u yakınen takip ederim. Bu yılda kongreye kadar Maltepespor’u yakınen takip ettim. Kongrede Maltepespor kamuoyunun önüne sunulan listeye oy’da vererek muhteşem yönetim diye haberler yaptık, ve ardından yeni yönetim çalışmaya başladı. Yapılan transferleri ve kamp dönemi hazırlıklarını görmek için 2 kez Kartepe’ye Maltepespor’u izlemeye gittim ve döndüğümde MALTEPESPOR KÜME DÜŞMEMEYE OYNAR “bu yapıda küme düşer” diye bir yazıda kaleme alarak Maltepespor yönetimini lig başlamadan, transfer dönemi bitmeden uyardım.

Bu yazıyı yazmadan önce transfer edilen 26 futbolcunun internet üzerinden kayıtlarını irdeledim. Gittim 2 kez de izledim ve bu yazıyı kaleme aldım. Şimdi futbol gerçekleriyle bağdaşmayan bir yapılanmadan başarı beklemek ne mümkün?

Siz futbolcuların transferini yapacak ama peşinatlarını ödemeyeceksiniz.

Siz eş dost hatırı futbolcu alacak, sonra bu futbolcular neden başarılı olmuyor diye teknik kadroyu suçlayacaksınız.

Maltepespor bir yapısal hatayla yönetiliyor.

Bu işin baş sorumlusu önce Nuri Ağabeydir. Madem ki teknik direktörün görevine son verdiniz genel kaptan neden görevinde duruyor?

Huzursuzluğun ve başarısızlığın bir sistem hatasından kaynaklandığını niçin görmezden geliyorsunuz?

Geçtiğimiz hafta Ziya, bu hafta da Ali Işık kırmızı kart görmüştür. Her 2 futbolcuda Maltepespor’un en önemli futbolcusudur. Her ikiside beyefendi mütevazi ve iyi futbolculardır. Bunların derdiyle, sorunuyla kim ilgilenecek?

Ali Işık gibi bir evliya parçası nasıl kaptanlık pazubandını ve formasını niçin yere atar?

Ali Işık’ın tahammülsüzlüğünün sebebi nedir?

Maltepespor bu yıl liglerde bir varlık gösterecekse Ali Işık’ın olağanüstü katkısı olacaktır. Bu gerçeği görerek bu çocukların sorunlarıyla ilgilenecek bir abinin gerekli olduğunu niye görmezden geliyorsunuz?

Çarşamba günü Ankara’ya deplasmana gidicek olan bu takımın acil motivasyona, morale ihtiyacı vardır.

Başta belediye başkanımız olmak üzere bu çocukların ruhsal yapılarını kim onaracak?

Bu takım Çarşamba günkü maça nasıl çıkacak?

O maçtan döndükten sonra Pazar günü bir zorlu maça daha çıkacak olan bu takım morali kimden alacak?

Maltepe belediye başkanı Mustafa Zengin’in tribünde sinir kat sayısını yükseltenler kimler?

Bir belediye başkanı teknik direktörle ağız dalaşı yaptığı nerde görülmüştür?

Futbolcuların gözü önünde bir teknik direktörü azarlamak, küçük düşürmek Maltepespor’a ne kaybettireceğini hesap edemiyor musunuz?

Bugünden tezi yok Maltepespor’a faydalı olmak isteyen herkes derhal Maltepespor’un yaralarını sarmalıdır.

En basit bir gecikmede Maltepespor’u hiç kimse kurtaramaz. Ard arda 3 gün arayla 2 maç oynayacağız. Takımın hocası yok ve takımın en iyi 2 adamı kart cezalısı.

Maltepespor SOS veriyor. Maltepespor’un kana ihtiyacı var, oksijene ihtiyacı var.

Maltepespor’un morale ihtiyacı var.

EY ZEKİ ŞAHİN yıllardır Maltepespor’u konuşur, Maltepespor’u düşünür, Maltepespor için üzülürdük. Şu anda yönetimde görev alan tek belediye meclis üyesisin, etkili ve yetkilisin. Benim gördüğüm tüm gerçekleri seninde gördüğüne inanıyorum.

Şimdi değilse ne zaman Maltepespor’a faydalı olacaksın?

Maltepespor’un şimdi sana ihtiyacı var, değilse sana olan saygımı kaybederim birdaha seninle Maltepespor’u asla konuşmam.

Ey yardımcı hocalar antremanları ve fiziksel hazırlanmayı bırakın bu takımın acil morale ihtiyacı var. Ağabeyliğinize ihtiyacı var.

Ben 30 yıllık gazetecilik birikimimle asla haklı çıkmak istemiyorum ama bilgi ve birikimlerim böyle demiyor.

Herkesden çok üzüldüğümün bilinmesini isterim.

Saygılarımla …

[b]PS: Maltepe Belediye Başkanı Sayın Mustafa Zengin, yeni bir hata yapmıştır ama herşeye rağmen Maltepespor’u içselleştirmesi ve sahiplenmesi Maltepespor adına bir kazanç olarak görüyorum.[/b]

Yorumlar kapalı.