2009-2010 Eğitim ve Öğretim Yılı Start Aldı

Abone Ol
Daha Fazla
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2009-2010 Eğitim Öğretim dönemi, Dumlupınar İlköğretim Okulu’nda yapılan bir dizi etkinlikle açıldı.

Eğitim Öğretim dönemi açılışına; Maltepe Kaymakamı Ahmet Okur, Maltepe Belediye Başkan Vekili Nimet Karabulut, Maltepe Milli Eğitim Müdürü Zeki Gürsül ve birim müdürleri katıldı. Okulların başlamasına sevinen öğrencilerin mutluluğu, gözlerinden okunuyordu.

Maltepe Kaymakamı Ahmet Okur yapmış olduğu konuşmada; “Yeni eğitim dönemi tüm öğretmen ve öğrencilerimize hayırlı olsun. Geçen dönem okullarımızın gerçekleştirdiği başarılar bizleri hakikaten gururlandırdı. Bu, Öğretmen, öğrenci ve veli birbirine kenetlenirse başarının nasıl geleceğinin bir göstergesiydi.” dedi.

Maltepe Belediye Başkan Vekili Nimet Karabulut da yaptığı konuşmada; “Eğitim, bir devletin en önemli görevidir. Bu görev ışığında bizde Maltepe Belediyesi olarak, okullarımıza desteğimizi her zaman sürdürüyor ve sürdürmeye devam edeceğiz. Çünkü eğitim çok önemsiyoruz.” dedi.

Maltepe Milli Eğitim Müdürü Zeki Gürsül, 70 bin öğrenci ve 4 bin öğretmen ile 2009-2010 eğitim dönemine hazır olduklarını belirtti. Konuşmasında; “bu dönem 7300 çocuğumuzun okula merhaba dediğini belirterek, eğitim meselesi; insan olma, millet olma meselesidir” dedi.

Konuşmaların ardından, okul öğrencilerinin halkoyunu gösterisi beğeni ile izlendi ve büyük alkış aldı. Ayrıca öğrenciler günün anlamına yönelik şiir ve kompozisyon okudular.

Tören sonunda okul öğrencileri, eğitime yeni başlayan öğrencileri karanfillerle karşıladılar ve tören bu renkli görüntülerle sona ermiş oldu.

Yorumlar kapalı.