Minikler Maltepe Sahilinde Şenlikte Buluştular

Abone Ol
Daha Fazla

22–23 Eylül 2009 tarihlerinde Maltepe Sahilinde “ Okul öncesi Eğitim şenliği “ adı altında bir etkinlik düzenlendi.

Maltepe Belediyesi ile Elma Ağacı Eğitim Kurumları’nın ortaklaşa gerçekleştirdiği “ okul öncesi Eğitim şenliği “ de renkli görüntülere sahne oldu. Maltepe sahilinde bulunan basketbol sahasında gerçekleştirilen şenlikte, Okul öncesi çağa gelmiş minikler iki gün yaşadılar.

Aileleri ile birlikte şenlik alanına gelen çocuklar, kendileri için düzenlenen etkinliklerde keyifli dakikalar geçirdiler. Bazı çocuklar Basketbol sahası içinde kurulan şişme oyun gruplarında oynarken, bazıları da eğitmenler eşliğinde resim ve boya çalışması yaptılar.

Özel animasyonların da yer aldığı şenlikte çocukların ilgisini en çok çeken Hacivat ve karagöz gösterisi oldu. Hacivat ve Karagöz’ün birbirleri ile takışmalarını neşe içinde izleyen çocuklar, yapılan çuval yarışında ise birbirleri ile kıyasıya yarıştılar. Velilerin heyecan içinde izlediği yarışlar sonunda çocuklara birbirinden güzel hediyeler verildi.

Çocuklar için günün sürprizi ise atlar oldu. Özel olarak getirilmiş olan atlara binen çocukların neşesine diyecek yoktu. Başlarına kasklarını takan minikler, görevliler eşliğinde alanda atlarla tur attılar. Bu sırada çocuklarının fotoğrafını çeken veliler, böyle güzel bir eğlenceyi kendileri ve çocukları ile buluşturan Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengine ve Elma Ağacı Eğitim Kurumları yetkililerine teşekkür ettiler.

Yorumlar kapalı.