Hattat Ethem Çalışkan’dan Zengin’e Ziyaret

Abone Ol
Daha Fazla

Gazeteci Ressam ve hattat Ethem Çalışkan, Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengini makamında ziyaret etti.

Sıcak bir ortamda geçen sohbette, Başkan Zengin Maltepe’de yapmayı planladığı kültür ve sanat ağırlıklı projelerinden söz etti. Sanata ve sanatçıya her zaman saygı duyduğunu ifade eden Zengin, bu konuda en büyük adımı bir senfoni orkestrası kurarak attıklarını söyledi. Gülsuyu E–5 üstünde yapımı tamamlanan ve yakın bir zamanda açılacak olan Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi bünyesinde sanatsal etkinliklere ağırlık vereceklerini ifade eden Zengin, Maltepe’nin kendileri döneminde sanatsal anlamda altın çağını yaşayacağını belirtti.

Çalışkanın sanatçı kişiliğine büyük saygı duyduğunu ve kendi çalışmalarından oluşan bir sergiyi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde görmek istediğini ifade eden Zengin, bu konuda sanatçıdan olumlu yanıt aldı.

Bunun üzerine Gazeteci Ressam ve hattat Ethem Çalışkan, sanata ve sanatçıya verdiği önemden dolayı Başkan Zengine teşekkür ederek, kendi çalışmalarından oluşan bir sergiyi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezinde açmaktan gurur duyacağını ifade etti.

28 Ekim 2009 tarihinde Başkana sergi sözü veren Ethem Çalışkan, çalışmalara bir an önce başlayacağını belitti.

Yorumlar kapalı.