Maltepe Belediyesi’nde Yetki Türk-İş’te

Abone Ol
Daha Fazla

Bir süredir Maltepe Belediyesi’nde yaşanan sendikal faaliyetler tamamlandı. Toplam 275 resmi üye ile 11 geçici işçinin iradesini beyan ettiği örgütlenme sürecinde Türk-İş Sendakası’nın çoğunluğu elde ettiği kesinleşti.

286 işçiden 104’ü DİSK’i tercih ederken, 182 işçi’de Türk-İş Sendikası’nda kaldı.

2 Ekim 2009 tarihi itibarı ile Maltepe Belediyesi’nde sendikal örgütlenme süreci sonuçlanmış oldu. Buna göre yetkili sendika Türk-İş oldu.

SÜREÇ BAŞLADI
Maltepe Belediyesi’nde yetkiyi Türk-İş Sendikası’nın almasıyla birlikte yeni süreçte başlamış oldu. Buna göre Sanayi ve Ticaret Bakanlığı İstanbul Bölge Çalışma Müdürlüğü’ne yetki tespiti yaptıracak. 1 Kasım 2009 itibarı ile sendikaya yetki verilecek ve sözleşme süreci başlamış olacak.

DİSK ANADOLU YAKASI BAŞKANI VEYSEL DEMİR’DEN AÇIKLAMA
İstanbul Anadolu Yakası DİSK Başkanı Veysel Demir Olay Gazetesi’ne yaptığı açıklamada şunları söyledi.

Başkan Veysel Demir; “Bizim için esas olan işçilerimizin zarar görmemesidir. Biz işçi emekçileri olarak her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız. Çoğunluk yetkisi Türk-İş’te olmasına rağmen biz işçilerimizin hak ve menfaatlerini gözeteceğiz. Sürece gözlemci olacağız. İşçi ve emekçilerin yanındayız. Sendikalaşma sürecinde Disk’e güvenen ve Disk için mücadele eden tüm emek dostlarına minnettarız. Biz Disk olarak kardeşlerimizin hak ve menfaatlerini gözetmeye devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar kapalı.