Belediyelerden Ortaklaşa Hayvan Barınağı Projesi

Abone Ol
Daha Fazla

Kadıköy Belediye Başkanı Kadıköy Gazetesi’ne verdiği röportajında Maltepe’yle ortaklaşa proje içinde olduğunu da belirtti.

Başkan Selami Öztürk Kartal, Maltepe ve Kadıköy Belediyeleri’nin ortaklaşa çalışmasıyla Anadolu Yakası’na modern bir Hayvan Barınağı yapacaklarını ifade etti.

Başkan Öztürk verdiği röportajda şunları söyledi. ”Hayvan barınağı için Kadıköy Belediyesi ile Maltepe ve Kartal Belediyeleri ortak bir çözüm peşinde. Daha çok Kartal Bölgesi’nin alanı içerisinde, insanlarla hayvanların bütünleştiği bir yer yapmak istiyoruz.

Sadece hayvanların insanlardan soyutlanarak yaşadığı bir alan değil, çok güzel mahaller, çok güzel barınaklar, ama aynı zamanda insanların çocuklarıyla gelip gezdiği, onları görebildiği, sevebildiği, istediği zaman sahiplenebildiği çok hijyenik, temiz bir ortam yaratmak istiyoruz.

Kartal Belediye Başkanımızla, Maltepe Belediye Başkanımızla böyle bir özlemimiz var. Kartal Belediyesi yer temin ediyor, Kadıköy ve Maltepe Belediyesi de tesis yapacak.

Yerle ilgili bazı bürokratik engeller var. Kartal Belediye Başkanı Sayın Dr. Altınok Öz bunları aşmaya çalışıyor. Bunlar aşıldığı takdirde, 3 belediye de kısa bir süre içerisinde 48 bin metrekarelik bir alanda; düzgün, hayvan bakımının sağlanacağı iyi bir yere kavuşmuş olacak” dedi.

Yorumlar kapalı.