MHP İstanbul’da İhsan Barutçu Yeniden Başkan

Abone Ol
Daha Fazla

MHP istanbul İl Kongresi’nden delegeler tekrar İhsan Barutçu’yu başkanlığa seçtiler.

Oylama sonucunda İhsan Barutçu 326 oy Suat Başaran 248 oy Nusret Okumuş 7 oy aldı. Kongreye MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’de katıldı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli kongrede yaptığı konuşmada şunları söyledi. Bahçeli; ”Dava arkadaşlarım her şeyi takip ediyorsunuz her şeyin farkındasınız, bazen tilkileri uzaktan seyredip onu bozkurt sanıyorsunuz.

Kardeş olarak her türlü sevinçle birlikte olduğumuz İstanbul’da, İzmir’de, Aydın’da ve Türkiye’nin birçok yerinden ne PKK ne de AKP. Güneydoğu’da bugün aldıkları oylar kalıcı değillerdir. Günü geldiğinde nereye çalıştıklarını sizler de göreceksiniz. Ama ben inanıyorum ki 1991 programını uygulamaya koyuyorsun.

MHP olarak sokakta olmayacağız, bir etnik çatışmanın tarafı olmayacağız. Bir ülkücünün burnu kanamadan çalışacağız, millerin iradesini alarak iktidar olacağız. Bölücülüğü tahrik edenlerle hesabımız var, bu hesap görülecek. Anayasa ve yasa çerçevesinde mutlaka hesabı görülecektir. Ama bunun için iktidar olmak lazımdır. Son söz milletindir, son söz milliyetçi hareketindir.

Vatanseverlikle hareket edeceğiz, kardeş kavgasına düşmeyeceğiz, milli yapıyı bozmayacağız. MHP olarak şerefli mücadelemizi yürütmeliyiz. Bazı imkanlardan yararlanabilirsiniz, bazı insanları ikna edebilirsiniz, bazıların saflığından yararlanabilirsiniz. Ama bu tavırlar MHP’ye zarar veremez.

Ülkücü hareket İstanbulsuz olmaz, ama bu demek değildir ki ülkücü hareket sadece İstanbul’dadır. İstanbul için gece-gündüz çalışmalıyız. Bozkurtlar birlik olacaktır. İstanbul’u İstanbullulardan istiyoruz” dedi.

MHP İstanbul İl Teşkilatı’da şu isimler yer alıyor;
İhsan BARUTÇU (Başkan), İhsan Zomp, Cafer Yaylan, Yüksel Aydın, Niyazi Paksoy, Volkan Yılmaz, Turgay Özbaş, Erol Gül, Mustafa Nohut, Memduh Yellice, Zafer Turan, Tekin Yavuz, Bahar Argın, İrfan Durmuş, Avni Karamustafa, Yusuf Vedat Hügül, Metin Arı, Uğur Tarhan, Selahattin Sarı, Kadir Gözkara, Yüksel Hüseyinoğulları, Rüstem Fırat, Mehmet Özcan, Cengiz Gökçe, Hayrettin Cavrar, Ahmet Özyürek, Neşet Ünkaracalar, Cennet Teker, Mustafa Coşkun.

Ali Derindağ, Hami Arıcı, E.Rezzan Kardeşler, Sebahir Tazegül, Selman Oran, Vedat Bayram, Zafer Karaosmanoğlu, Murat Türkmen, Ali Külünk, Eyüp Erdemir, Yücel Coşkun, Mehmet Akif Güneş, Şeref Çobanoğlu, Özcan Çiftçi, Erdem Aydın, Fulya Ürgine, Muharrem Yıldız, Serhat Tuncer, İsmer Çerçi, Saffet Peker, Aydın Çetiner, Nail Kınalı, Sabahattin Yıldız, Muharrem Kaya, Şeref Gül, Muhammet Rıza Aktaş, Mustafa Özdemir, Nevzat Ünlütürk, Ahmet Tüfekçi, Hikmet Karaçay, İbrahim Cingi, Sait İshakoğlu, Yüksel Cebe, Muhterem Eroğlu, Adem Tulukçu, Ahmet Dağcı, Doğan Avcı, Şenol Uygur, Cihan Çevirme, Mahmut Yalçın, Adnan Gürbüz, Kemal Özışık.

Yorumlar kapalı.