Dragos Projesi Start Alacak mı?

Abone Ol
Daha Fazla

Kadıköy Life’ın verdiği habere göre Anadolu Yakası’nın kaderini değiştirecek olan Caddebostan–Tuzla Sahilyolu’nun milyar dolarlık projesi sonunda start alacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından onaylanan 1/5000’lik planların ardından, Maltepe Belediyesi’nce onaylanacak 1/1000’lik plan onayı ile yürürlüğe girecek olan proje için, sadece Türkiye genelinde değil, yurt dışından da yoğun bir ilgi var.

Stuttgart Teknik Üniversitesi inceledi…
Bazı Ortadoğu ülkeleri ile Avrupa’dan özellikle İngiltere ve Almanya’nın yakından takip ettiği projeyi, yerinde izleyen ilk gurup Alman Stuttgart Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi hocaları ve öğrencileri oldu.

Maltepe Üniversitesi’nin daveti ile Türkiye’ye gelen grup, ilk olarak 22 kilometrelik Caddebostan–Tuzla Sahilyolu’nu gezdi. Sahilyolu’nun Pendik bölümünde, İstanbul City Port’ta açılan “İstanbul Boat Show” denizcilik fuarını gezen grup, daha sonra projenin uygulanacağı alana gelerek incelemelerde bulundu.

Tatsuya Yamamoto brifing verdi…
Projenin bugünlere gelmesinde büyük emekleri olan Maltepe Yalı Mahallesi Kentsel Yenileme Derneği Başkanı Oktay Keten’in ev sahipliğinde, Elginkan Vakfı Konferans Salonu’nda düzenlenen brifinge katılan projenin mimarı Tatsuya Yamamoto; Alman misafirleri ile Maltepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi hocaları ve öğrencilerinden oluşan gruba, projenin ayrıntılarını bir sunumla anlatarak bilgi verdi.

Alman Profesör Jo Frowein, projeye hayran kaldı…

Mimarlık öğrencisi Ceyda Zorkirişçi, Stuttgart Hochschule Für Technik Üniversitesi Profesörü Jo Frowein, Mimarlık öğrencisi Pınar Çınar, Maltepe Üniversitesi Şehircilik ve Kentsel Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Profesör İsmail Günur, Yrd. Doç. Dr. Candan Özülke, Yrd. Doç. Dr. Elif Süyün Maraklı ve Mimarlık öğrencisi Berkay Kuzubaşıoğlu, ön sıralardan projenin sunumunu büyük bir dikkatle izlediler.

Yorumlar kapalı.