Hemşehrilerimle Birlikte Olmak Mutluluk Verici

Abone Ol
Daha Fazla

Maltepe Trabzonlular Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve İnşaat Müteahhiti Dursun Ali Yıldız Olay Gazetesi’ne yaptığı açıklamalarda şunları söyledi.

Dursun Ali Yıldız Maltepe Trabzonlular Derneği’nde Maltepelilere hizmet verebilmek gurur verici bir durum. Dostlarımla, arkadaşlarımla aynı çatı altında olmak bana büyük mutluluk veriyor. Maltepe Trabzonlular Derneği Yönetimine katılmama vesile olan değerli dostum Mehmet Uzunal’ın sayesinde sayın Kamil Karabak’la tanıştım ve bu yönetime dahil oldum ve yine söylüyorum onlarla birlikte olmak gurur verici.

Trabzon Of doğumlu olan Yıldız biografisi ile ilgili şunları söyledi. ”Babam 1965 yılında bende 1976 yılında İstanbul’a geldim. 1997 yılında İstanbul’da aile şirketimizi kurduk. Abim Mehmet Salih Yıldız ve kardeşim Emrullah Yıldız’la birlikte hem inşaat hemde elektrik alanında hizmet veriyoruz.

Of Hoyrat Derneği’nde yöneticilik yaptım, Yıldız Kitaplıoğlu Ailesi Derneği Yönetim Kurulu Başkanıyım ve şimdi de Maltepe Trabzonlular Derneği’nde yönetim kurulu üyesiyim.

Karadenizliler olarak birbirlerine tutkun olduklarını söyleyen Yıldız ” Bulunduğum ortamlarda ve görev aldığım noktalarda insanlara birşeyler yapmak, sorunlara çözümler üretmek isteyen biriyim. Dernek olarakta bu tip organizasyonların sürekli yapıldığını öğrendim, benimde hemşehrilerimle birlikte Maltepe’ye katkım olmasını istedim” dedi.

Trabzonlular Derneği’nin Maltepe Kaymakamı Ahmet Okur’u ve İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı Tuğrul Pek’i ziyaretlerinde Okur’un ve Pek’in kendilerini çok iyi karşıladığını söyledi.

Yıldız, Maltepe Belediye Başkanı Prof.Dr. Mustafa Zengin’in de başarılı olacağını ifade ederken, yeni belediye başkanlarına biraz zaman tanımak gereklidir. Yeni projeleri olduğunu biliyorum, bunları Maltepe’ye kazandırdığında büyük takdir alacaktır dedi.

Maltepespor’a da değinen Dursun Ali Yıldız ”Nuri Erkoç başkanlığında yeni bir yönetim kurulu üyeri var, şu günlerde zor günler geçiriyorlar ama biraz sabır etmek lazım, Maltepespor’un da başarılı olacağına inanıyorum” dedi.

35 yıldır inşaat sektöründe lüks konutlar inşaa eden Dursun Ali Yıldız, İnşaat alanındaki krizin küresel olduğunu ve genel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte herşeyin normale döneceğini söyledi. Yıldız” İstanbul’un 2010 Avrupa Kültür Başkenti olması sebebiyle önümüzdeki yıl bu yıl İstanbul’a oldukça fazla çalışma ve yatırımlar var. Bu yatırımlar piyasaları da önümüzdeki yıl biraz daha hareketlendirecektir. Bir çok etkinliğini İstanbul’da olması bir avantajdır” dedi.

Yorumlar kapalı.