Maltepe Denge Tıp Merkezi

Abone Ol
Daha Fazla

Dünya’da yaygın olmasın rağmen Türkiye’de yeni yeni filizlenen Obezite merkezleri’nin en moderni Maltepe’de hizmet veriyor.

Türkiye’de Denge Tıp Merkezi ile obezite konusunda büyük bir açığı kapatttıklarını ifade eden Denge Tıp Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Opr.Dr.Cevdet Ersoy sağlık, dernekçilik ve birçok konuyu bizlerle paylaştı.

Olay Gazetesi’nin sorularını cevaplayan Denge Tıp Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Opr.Dr.Cevdet Ersoy şunları söyledi.

Bize biografinizden bahseder misiniz?
1965 Trabzon Çaykara doğumluyum. İlkokulu Çaykara’da, ortaokul, lise ve üniversiteyi İstanbul’da okudum. Evliyim ve 3 çocuk babasıyım. 1988 yılında tıp fakültesinden mezun oldum. 1992 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Göz Hastalıkları Uzmanı oldum. 2 yıl Trabzon Numune Hastanesinde 1 yılda Sultanbeyli Devlet Hastenesi’nde Göz Hastalıkları Uzmanı oldum. Daha sonra Sultanbeyli Devlet Hastanesi’nde 2 yıl başhekimlik yaptım. Daha sonra kendi hastanemiz olan Özel Sultanbeyli Ersoy Hastanesi’ne geçtim. 2005 yılında Maltepe’de Denge Estetik ve Güzellik Merkezi’ni kurduk. 2009 yılına kadar zayıflama, estetik ve güzellik hizmeti verdik.

Sosyal hayatın içinde misin, üye olduğunuz sivil toplum örgütleri var mı?
Türk Oftalmoloji Derneği Üyesiyim ve Maltepe Trabzonlular Derneği Yönetim Kurulu Üyesiyim.

Neden Maltepe Trabzonlular Derneğini tercih ettiniz, sizi cezbeden ne oldu?
İlk önce Trabzonlu olmam, sonra Trabzona aşık olmam ve 3-4 ayda birde Trabzon’a giderim. Dernekten gelen teklife sıcak baktım ve Trabzon kültürünü Maltepe’de yaşatmak istiyorum. Genç kuşaklara bu vesile ile Trabzon kültürünü öğrenmelerine yaşamalarına, sevmelerine katkım olursa bundan da çok mutlu olurum.

Derneğinizin projeleri arasında neler yer alıyor, biraz bize bahseder misiniz, sizinde yönetime sunacağımız projeler nelerdir?
Dernek Başkanımız önce internet ortamında web sitemizin kurulmasını istiyor, bizlerde yönetim kurulu üyeleri olarak bir çok öneriyi sunduk. Trabzona geziler düzenleyeceğiz. Benimde yönetimime sunmak istediğim, Çanakkale’ye otobüslerle gezi düzenlemek, benimde dedemin kardeşi Çanakkale’de yatıyor. Maltepe’nin çocuklarını Çanakkale’de tarihle buluşturursak bende bundan büyük haz duyarım.

Birazda sağlıktan bahsedelim, Denge’nin açılım nedir? Maltepe’ye artıları nelerdir?
Denge Tıp Merkezi, Türkiye’de daha yeni yeni kabullenilmeye başlanılan Obezite (Şişmanlık) konusunda hizmet veriyor. Denge Tıp Merkezi kendi alanında Türkiye’nin sayılı hastanelerinde biri konumundadır. Türkiye’de ilk defa içinde doktorların, diyetisyenlerin, psikologların ve spor salonunun olduğu tamamen bilimsel zayıflama merkezi kurduk.
Buraya hem Maltepe’den, hem İstanbul’dan hemde Türkiye’nin bir çok yerinden yoğun bir şekilde zayıflama hastalarımız geliyor. Bu konuda Türkiye’deki büyük bir açığı kapatmaya çalışıyoruz.
Ekim 2009 itibarıyla Zayıflama, Güzellik, Kadın Doğum, Genel Cerrahi, Kulak Burun Boğaz, Fizik Tedavi gibi bir çok alanda hizmet veriyoruz.
Amacımız hijyenik, güvenli ve Tıp Merkezi olarak planı çizilmiş ve yapılmış bir merkezde bu tip hizmetle sunmaktır.

Sağlıkla ilgili çıkan yasalar sizi tatmin ediyor mu?
Sağlıkta çok hızlı değişim olmakta bir çıkan tüzük’e karşı 2 ay sonra tamamen farklı bir tüzük çıkabiliyor. Bu uygulamalarla bizi çok zor durumda bırakıyor. Katkı payının devlette, özel hastanelerde farklı olması hastalarımız arasındaki tercihi devlet hastanesine yönelttiriyor. Bu farkın kaldırılması devlet hastaneleriyle rekabeti yaratacaktır.

Dünya domuz gribiyle mücadele ederken, sizin domuz gribi ile ilgili çalışmalarınız var mı? yada bu konuda neler yapılmalı?
Domuz gribi ile ilgili sağlık bakanlığı çok güzel çalışmalar yaptı ve yapmaya da devam ediyor. Sağlık Bakanlığı tavsiyelerine herkesin uyması ve risk grubundaki kişilerin aşı yapmalarıdır” dedi.

Yorumlar kapalı.