Belediye Başkanından CHP İlçe Örgütüne Gözdağı

Abone Ol
Daha Fazla

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Maltepe İlçe Örgütü’nde delege seçimleri kıran kırana devam ediyor.

Maltepe Belediye Başkanı Prof.Dr. Mustafa Zengin’e yakın isimler delege seçilemezken, Maltepe CHP İlçe Örgütü ve genel merkez yanlılarının sandıklarda ezici üstünlükle seçilmeleri Başkan Mustafa Zengin’i çileden çıkardı.

Cevizli Mahallesi’nde yaşanan delege seçimlerinde Maltepe Belediye Meclis Üyesi Cafer Topal’a karşı liste çıkartan, CHP Maltepe Belediye Meclis Üyesi Turgut Ölmez’in kardeşi Ahmet Ölmez ve parti tabanının delege seçimlerini kazanmasını sindiremeyen bir grup CHPli önce Ahmet Ölmez’i çalıştığı yerden başka bir yere sürgüne gönderdiler. Daha sonra da iş akdini fesh ettiler, bilindiği gibi Ahmet Ölmez bir ay önce dünya evine girmiş, nikahını da Maltepe Belediye Başkanı Prof.Dr.Mustafa Zengin kıymıştı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin ileri gelen isimleri bu iş akdinini fesh edilmesini örgüte yönelik bir gözdağı olarak değerlendiriyorlar.

CHP Maltepe Belediye Meclis Üyesi Turgut Ölmez’i telefonla arayarak bu konudaki görüşlerini sorduk. Ölmez ”Kardeşimin iş akdinin fesh edilmesi doğrudur. Biz kendimizi bildik bileli Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül vermiş bir aileyiz. Partimizi zor durumda bırakmamak adına bu konuda bir görüşü kamuoyuyla paylaşmak istemiyoruz. Ancak bu hadisenin takdirini partimize ve kamuoyuna bırakıyoruz” dedi.

Yorumlar kapalı.