İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti

Abone Ol
Daha Fazla

Üçüncüsü düzenlenen aktif gönüllü yetiştirme eğitimi ile birlikte aktif İstanbul 2010 gönüllülerinin sayısı altmışa yükseldi. “Yerini Al!” sloganıyla iki aydır çeşitli etkinliklerde bir araya gelen İstanbul 2010 gönüllüleri, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti sürecini İstanbullular için bir fırsat haline getirmeye çalışıyor.

İstanbul 2010 AKB Gönüllü Programı kapsamında aktif gönüllü olarak yer almak isteyen gönüllüleri desteklemek için hazırlanmış olan “Aktif Gönüllüler için Temel Eğitim” modülünün ikinci uygulaması, 13-14-15 Kasım 2009 tarihlerinde Sepetçiler Kasrı’nda gerçekleştirildi.

Eğitim kapsamında İstanbul 2010 AKB Ajansı ve Gönüllü Programı tanıtıldı; birlikte yaşam, kent, İstanbul, Avrupa, kültür ve gönüllülük kavramları üzerine tartışmalar gerçekleştirildi; iletişim, koordinasyon, prodüksiyon, sunum teknikleri ve anlaşmazlık çözümü konularında beceri geliştirici çalışmalar yapıldı. Eğitimin son oturumunda katılımcılar eğitim sürecini değerlendirdi.

Eğitimin İstanbul 2010 AKB Ajansı’yla buluşma oturumuna bu defa İstanbul 2010 AKB projesini bizlere kazandıran Sivil Girişim Grubu temsilcisi, İstanbul 2010 AKB Ajansı idari yapısında önemli görevlerde sorumluluk alan Gürhan Ertür ve Kent Kültürü yönetmeni Yeşim Yalman katıldı. Gönüllülerin “Sokakta 2010” kapsamında İstanbullularla yaptıkları mülâkatların çıktıları üzerine derinleşen sohbette, gönüllülerinin 2010 Projesinin görünen yüzü oldukları ve daha çok İstanbulluya onlar vasıtasıyla ulaşılabileceği üzerinde duruldu.

Uzman eğitim kadrosunun gönüllülerde bilgi, beceri ve tutum değişikliği yaratmak amacıyla, formel olmayan tekniklerle programladığı üç günlük temel eğitimin ardından gönüllüler, programı daha fazla sahipleniyor, kendilerini daha güçlü ve güvenli hissediyor. Daha çok İstanbullunun İstanbul 2010 AKB projeleriyle buluşması, İstanbul 2010 AKB projeleri bahanesiyle bir araya gelmesi için aralıksız çalışan Gönüllü Programı, gönüllülerinin istek ve ihtiyaçlarını karşılamak üzere her ay bir aktif gönüllü yetiştirme eğitimi yapmaya devam edecek.

Sepetçiler Kasrı’ndaki üç günlük güz keyfinin ardından gönüllüler İstanbul 2010 AKB etkinliklerinde aktif olarak yer almak için sabırsızlanıyor!

İstiklal Caddesi Atlas Pasajı No:131 Beyoğlu / İst. Tel: 212 377 02 00

Yorumlar kapalı.