akpartiadayadaylarıtanıtım

Aday Adayı Tanıtım Toplantısının İkincisi Düzenlendi

Abone Ol
Daha Fazla

AK Parti Maltepe İlçe Teşkilatının “Aday Adayı Tanıtım Programı” Elite Hotel’de düzenlendi.

AK Parti İlçe Başkanı Av. Ümit Çoban, misafirleri kapıda karşıladı
AK Parti Maltepe İlçe Başkanı Av. Ümit Çoban, aday adaylarını kapıda karşılayarak tek tek tokalaştı.

Geçtiğimiz günlerde ilki düzenlenen toplantının ardından katılamayan aday adayları, bugün ikincisi düzenlenen “Aday Adayı Tanıtım Programında” kendilerini ilçe teşkilatına tanıttılar.

AK Parti Maltepe ilçe teşkilatı ve AK Parti hükümetinin hizmetlerinin anlatıldığı slayt gösterisi ile başlayan programın açılış konuşmasını AK Parti Maltepe İlçe Başkanı Av. Ümit Çoban yaptı.

Osmanlı şehri Maltepe
Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Maltepe İlçe Başkanı Av. Ümit Çoban “Osmanlı şehri Maltepe’de böyle bir toplantı düzenlediğimiz için hepimiz sevinçliyiz. Kadim Osmanlı şehri diye başlıyorum çünkü bir kısmınızın bildiği, bir kısmınızın da bugün ve bundan sonra duyacağı ve telafuz edeceği Kadim Osmanlı şehri olduğumuzla ilgili birkaç cümleden sonra sözlerime devam edeceğim.

1329 yılında ikinci Osmanlı Padişahı merhum Orhan Gazi, Pelekanon denilen Maltepe savaşında Maltepe’yi Fethetmiş bir Osmanlı Padişahıdır. Bir şehir Osmanlı Padişahı tarafından fethedilirse o şehrin adı bir Osmanlı şehri olmaz da ne olur.

İkincisi Cihan Padişahı Fatih Sultan Mehmet Han, 3 Mayıs 1481 yılında Maltepe’de vefat etmiştir.

Üsküdar ve Gebze arasında Klavuz Çayırında vefat etmiştir. Üsküdar demişken aramızda kıymetli belediye başkanımız eski Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara var. Kendilerine hoşgeldiniz diyorum.

Biz karşımızda belediye başkanı görünce genel seçimlerden önce boynumuz bükük, gönlümüz de kırık olduğu için belediye ile ilgili de birkaç cümle yaparız her toplantımızda.

Malesef geçtiğimiz dönem Maltepe’miz AK Parti’li bir belediye ile hizmet verebilme şansını kaybetti
Malesef diyorum bizim 17 Şubat’ta okulların tatil edildiği, -10 derece soğuk olduğu, Zümrütevler mahallesinde bir gencimiz soğuktan donarak hayatını kaybettiği bir günde, sivrisinek ile mücadele eden bir belediye başkanımız var.

%99’u Müslüman ilçenin göbeğine noel ağacı diktiler
%99’u Müslüman olan, Hristiyan sayısı 10-15 olan Maltepe’nin meydanına 25 Aralık’ta noel ağacı diken bir belediye başkanımız var. Osmanlı şehri dediğimiz bu güzel şehirde ben Maltepe’ye bir klise yapacağım diyen malesef bir belediye başkanımız var.

Bu nedenle belediye ile ilgili konu açıldığı zaman üzülüyoruz.

2015 yılında genel seçimler var. Bu kıymetli adaylarımız ile birlikte teşkilat mensuplarını da bir araya getirerek onların kaynaşmasını, tanışmalarını, kendilerini de tanıtmalarını ümit ettik ve böyle bir toplantı tercih ettik.

Protokol masası yapmadan aday adaylarımızla iç içe, tanışarak, kaynaşarak program sürsün istedik.

AK Partinin hizmetleri saymakla bitmez
AK Partimizin 12-13 yılda yaptığı hizmetleri saymakla bitiremeyiz. AK Parti’nin hizmetlerini anlatan bir kitap var. Sadece başlıklar halinde partinin hizmetlerinin anlatıldığı kitap 3-4 kilo ağırlığında.

28 Şubat’ta demokrasiye balans ayarı

28 Şubatta demokrasiye balans ayarı yaptıklarını söyleyenler, 28 Şubat’ın 1000 yıl devam edeceğini söylemişlerdi. 28 Şubat’lar 5-6 yıl devam edebildi. Bugün neredeyse 28 Şubat’ı unuttuk. Partimizin yaptığı en büyük hizmetlerden birisi.

Dün tanklarımız Ankara’da yürürken, bugün tanklarımız Suriye’de Şah Fırat operasyonu ile yürümektedir. Önümüzdeki seçimlerin bu yüzden çok büyük önemi var.

28 Şubatlar gibi askeri müdahalelerin hiç olmayacağı günler temin edebilmeliyiz
28 Şubat’lar, askeri vesayetler tekrar yaşanmasın istiyorsak burada bulunan sayın milletvekili adaylarımızı en az 400 sayı ile meclise gönderirsek anayasal değişiklikleri yapabilmeli, ve bir daha bu memlekete 28 Şubat’lar gibi askeri müdahalelerin hiç olmayacağı günleri temin edebilmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Daha sonra sırasıyla aday adayları kendilerini tanıttılar.

Ahmet Gündüz, Kemal Ayaz, Mustafa Bilgen, Hamza Öztatlı, Sevinç Gül Akdere, Mehmet Türkmen, Necmettin Birinci, Kenan Çelik, Ahmet Yurtman, Nimet Çevik, Hıdır Beşikoğlu, Şuayip İçli, Muhsin Kaya, Mehmet Koca, Naciye Yılmaz Karaosmanoğlu, Hüseyin Sayan, Abdulbeşir Ceylan, Recep Öncel kendilerini tanıtmaları ardından Aday Adayları ile hatıra fotoğrafı çekildi.

DSCF1447 copy

DSCF1448 copy

DSCF1453 copy

DSCF1456 copy

DSCF1457 copy

DSCF1459 copy

DSCF1500 copy

DSCF1509 copy

DSCF1512 copy

DSCF1518 copy

DSCF1521 copy

akpartiadayadaylarıtanıtım

Yorumlar kapalı.