akpartiistanbul

AK Parti İstanbul Kongresi Yapıldı

Abone Ol
Daha Fazla

AK Parti İstanbul 5. Olağan İl Kongresi Sinan Erdem Spor Salonunda gerçekleştirildi. 8 yıldır İstanbul İl Başkanı olan Aziz Babuşçu da kongrede görevi Selim Temurcu’yu devretti.

Konuşmasına selamlamayla başlayan Başbakan Davutoğlu’nun sözleri tribünlerin attığı, “Sen bize reisin emanetisin” sloganıyla kesildi. Başbakan Davutoğlu bu slogana, “Reisin bütün emanetine sahip çıkacağız inşallah” karşılığını verdi.

SALONA KONGRE DÜZENİ VERİLDİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da katılacağı kongre için spor salonu baştan aşağı düzenlendi. Başbakan Davutoğlu ve eşinin katılımcıları selamlayacağı yürüyüş platformu oluşturuldu. Salonun ortasına da Delegeler için oturma yeri yapıldı. Kadın ve Erkeklerin karışık oturduğu tribünlerde de Ahmet Davutoğlu fotoğraflı ” Bir Olduk, Birlik Olduk Birlikte Türkiye Olduk, Dava Adamlığıyla Bilgeliği Buluşturan Lider, İstanbul Anlayana Hocadır ” yazılı pankartlar yer aldı.

POSTERLER

Bir yanda Türk Bayrağı diğer yanda da Ak Parti Bayrağının yer aldığı bölümde, sırasıyla Mustafa Kemal Atatürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun posterleri yer aldı. Tribünleri dolduran Ak Parti taraftarları da zaman zaman ’Recep Tayyip Erdoğan’ diyerek tempo tuttu.

8 yıldır İstanbul il başkanlığı görevini yürüten Aziz Babuşçu görevi Selim Temurci’ye devretti.

‘REİS’İN EMANETİSİN SLOGANLARI YÜKSELDİ

AK Parti İstanbul 5. Olağan Kongresi’nde Başbakan Ahmet Davutoğlu konuşuyor. Konuşmasına selamlamayla başlayan Başbakan Davutoğlu’nun sözleri tribünlerin attığı, “Sen bize reisin emanetisin” sloganıyla kesildi. Başbakan Davutoğlu bu slogana, ” Reisin bütün emanetine sahip çıkacağız inşallah” karşılığını verdi.

İŞTE AK PARTİ İSTANBUL İL YÖNETİM KURULU LİSTESİ (YENİ BAŞKAN SELİM TEMURCİ’NİN LİSTESİ)
IMG-20150208-WA0004

IMG-20150208-WA0006

IMG-20150208-WA0008

YÖNETİMDE MALTEPELİ 3 İSİM VAR
AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu listesinde 3 Maltepe’li (Mehmet Erdoğan, Tülin Sayın, Fadime Taycı) yer alırken 2’si yedek listede, 1’i ise (Fadime Taycı) asil listede yer aldı.

Yorumlar kapalı.