resized_54bf1-4c01davut

Ak Parti İstanbul Milletvekili Adayları

Abone Ol
Daha Fazla

AK Parti Milletvekili Adayları Belli Oldu. AK Parti’nin aday listesi belli oldu. Ak Parti İstanbul Milletvekili Aday Listesi YSK’ya teslim edildi. Kesinleşen listeye göre sıralama şu şekilde;

İstanbul
1. Bölge
1)İdris Güllüce
2)Mihrimah Belma Satır
3)Erol Kaya
4)Ahmet Berat Çonkar
5)Osman Can
6)Berat Albayrak
7)İsmet Uçma
8)Metin Külünk
9)R.Kavakçı Kan
10)Erkan Kandemir
11)Alev Dedegil
12)Mehmet Ali Pulcu
13)Hasan Sert
14)Hüseyin Yayman
15)Osman Boyraz
16)Faik Işıķ
17)Hulusi Şentürk
18)Şeyma Döğücü
19)Bilal Topçu
20)Rabia İlhan
21)Fatma Varank
22)Adem Sefer
23)Hurşit Yıldırım
24)Fahri Yasin Şener
25)Pınar K. Hacıbektaşoğlu
26)Ayşe Kartal
27)Mustafa Demiral
28)Mustafa Özmen
29)Esma Ersin
30)Alim Erdemir
31)Coşkun Koç

İstanbul
2. BÖLGE
1-Volkan Bozkır
2-Ayşe Nur Bahçekapılı
3-Ekrem Erdem
4-Aziz Babuşçu
5-Durmuş Ali Sarıkaya
6-Ethem Tolga
7-Şirin Ünal
8-Fatma Benli
9-Hüseyin Bürge
10-Sevim Savaşer
11-Haydar Ali Yıldız
12-Markar Eseyan
13-Oktay Saral
14-Ahmet Haldun Ertürk
15-Ahmet Baha Öğütken
16-Ahmet Hamdi Çamlı
17-Hüseyin Hüsnü Kılıç
18-İbrahim Solmaz
19- BEDRİ BAŞ
20- İSMAİL ERGÜNEŞ
21- MEHMET ER
22- PERİHAN TOĞAY
23- MUHARREM BALTACI
24- REŞİDE YÜKSEL
25- MAHMUT DOĞAN
26- SÜLEYMAN ENES KILIÇ

İstanbul
3.Bölge3. Bölge

1- MUSTAFA ŞENTOP
2- ÖZLEM ZENGİN
3- FEYZULLAH KIYIKLIK
4- MEHMET MUŞ
5- MEHMET DOĞAN KUBAT
6- TÜLAY KAYNARCA
7- ABDURRAHİM BOYNUKALIN
8- HARUN KARACA
9- UĞUR IŞILAK
10- MUSTAFA YENEROĞLU
11- MUSTAFA AFŞIN YAZICIOĞLU
12- MEHMET METİNER
13- HALİS DALKILIÇ
14- MAHMUT ÖVÜR
15- YILDIZ SEFERİNOĞLU
16- FATMA BETÜL SAYAN KAYA
17- TÜLİN MAZLUMOĞLU KESTANE
18- MEHMET BAYKAN
19- RESUL KURT
20- BETÜL BİRER
21- ABDULLAH BAŞCI
22- ZEYNEP İŞCEN ÇEVİKER
23- CELAL BABAYİĞİT
24- HAKAN BAHADIR
25- HATİCE KÜBRA ÖZTÜRK
26- YEŞİL AYTULUM TURUT
27- YASİN ZÜLBAHAROĞLU
28- ABDULLAH SADIKSOY
29- ARİF KALMAZ
30- FATMA NUR YAVUZ
31- FEVZİ DURMUŞ

IMG_20150407_182946-1

İdris Güllüce Kimdir
İdris Güllüce, (11 Şubat 1950, Hasankale Türkiye), Türk siyasetçi. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’ni bitirdi. Yüksek lisansını Gebze Yüksek Teknoloji Üniversitesi’nde Yönetim Organizasyon alanında tamamladı. Libya’da mühendis ve yönetici olarak çalıştı. Özel sektörde bir sanayi kuruluşunun hissedarı oldu ve Genel Müdürlüğü görevinde bulundu. Kartal Belediye Meclis Üyeliği, 3 Dönem Tuzla Belediye Başkanlığı, Üsküdar Belediye Meclis Üyeliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Başkanvekilliği yaptı. Yerel Yönetimlerin Sorunları ve Çözüm Önerileri adlı bir kitabı yayınlandı. XXIII. ve XXIV. Dönem Ak Parti İstanbul milletvekilidir. Evli ve beş çocuk babasıdır. 2009-2013 yılları arasında Meclis Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu başkanı olmuş, 25 Aralık 2013 tarihi itibariyle de Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak görev yapmaktadır. 26/12/2013 perşembe günü 12:30’da devir teslim yapıldı.

Mihrimah Belma Satır Kimdir
Mihrimah Belma Satır, 20 Şubat 1961’de Erzurum’da doğdu. Babasının adı Sıddık, annesinin adı Bedrimah’tır.

Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.
BSS Hukuk Bürosunu kurdu ve özel hukuk alanında avukat olarak çalıştı. İstanbul Barosu Kadıköy Temsilcisi ve Kadıköy Hukukçular Derneği Üyesi oldu. Turizm Bakanlığı Müşavirliği ve Türkiye Denizcilik İşletmesi Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) Kurucu Üyeliği, İstanbul Kadın Araştırmalar Merkezi (İKAM) Yönetim Kurulu Üyeliği, İş ve Kadın Derneği (KOZA) Danışma Kurulu Üyeliği, Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği (ÇİDER) Üyeliği, DEİK Türk-Katar İş Konseyi Başkan Yardımcılığı görevlerini üstendi. Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucular Kurulu Üyesi oldu.
İngilizce bilen Satır, evli ve 1 çocuk annesidir.

Erol Kaya Kimdir
Erol Kaya, 1 Ekim 1959’da Adapazarı Ramaslı’da doğdu. Babasının adı Hasan, annesinin adı Cemile’dir.

Kamu Yöneticisi; Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. İstanbul Aydın Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalı Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim Bilim Dalında yüksek lisans yaptı.
Bir dönem ticaretle uğraştı. 1994-2009 yılları arasında üç dönem Pendik Belediye Başkanı seçildi. 15 yıl süren belediye başkanlığı döneminde “yerel kalkınma” alanında ilk uygulamaları gerçekleştirdi. 2003 yılında oluşturulan Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin Kurucu Genel Başkanı oldu ve bu görevi 2009 yılına kadar devam etti. Aynı yıl içinde Başbakan Başmüşavirliği görevine getirildi. Yayınlanmış 6 kitabı bulunmaktadır.
24. Dönemde TBMM Çevre Komisyonu Başkanlığına seçildi.
Kaya, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Ahmet Berat Çonkar Kimdir
Ahmet Berat Çonkar, 13 Ağustos 1976’da Ankara’da doğdu. Baba adı İsmet, anne adı Leyla’dır.

İşletmeci, Yönetici; Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. ABD Miami Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisansı (MBA) yaptı. Aynı üniversiteden Uluslararası İşletme Yönetimi sertifikası aldı.
American Express firmasının Miami’de bulunan Latin Amerika ve Karayipler Genel Merkezinde uzman ve Karayip Adaları Bölgesinden sorumlu Uluslararası Satış ve Yeni İş Geliştirme Müdürü olarak çalıştı. İki yıl süreyle Ekonomi ve Dış Politika alanında Başbakan Danışmanı olarak görev yaptı. Dışişleri Bakanlığı Diplomasi Akademisini, Oxford Üniversitesi Türk Diplomat Eğitim Programını ve Ankara Üniversitesi Avrupa Birliği Uzmanlık Temel Eğitim Programlarını bitirdi. TBMM Başkanı’nın Dışişleri Danışmanı oldu; dış ilişkiler ve parlamenter diplomasi çalışmalarının planlanması ile yürütülmesinde sorumluluk üstlendi.
24. Dönemde NATOPA Türk Grubu Üyesi, TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve Türk-Rus Toplumsal Forumu Eşbaşkanı oldu.
Çok iyi düzeyde İngilizce ve orta düzeyde İspanyolca bilen Çonkar, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Osman Can Kimdir
Osman Can, (d. 1968, Iğdır) Türkiye Cumhuriyeti Anayasa Mahkemesi eski raportörü, yazar ve akademisyen.

Ortaöğrenimini Ankara’da tamamladı. 1992 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

Almanya’da Köln Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde “Türk ve Alman Hukukunda Cumhurbaşkanının Hukuksal Konumu” konulu tez ile 1997 yılında yüksek lisans; yine aynı üniversitede “Düşünceyi Açıklama Özgürlüğünün Anayasal Sınırları” konulu tez ile 2000 yılında doktora eğitimini tamamladı. Doktora tezi Almanya’da kitap olarak basıldı.

“Demokratikleşme Serüveninde Anayasa ve Siyasi Partilerin Kapatılması” adlı çalışmasının ardından 16 Ekim 2006 tarihinde anayasa hukuku doçenti unvanını aldı. Çeşitli üniversitelerde Anayasa Hukuku, Devlet Teorileri, Anayasa Yargısı, Temel Hak ve Özgürlükler dersleri verdi. 2002’de Türk-Alman Kamu Hukukçuları Forumunu oluşturdu ve halen Türkiye koordinatörlüğünü yürütmektedir. 2 Temmuz 2002 tarihi itibariyle Anayasa Mahkemesi Raportörlüğüne atandı. Bu görevinden 1 Ekim 2010 itibariyle ayrılarak Üniversiteye döndü ve Temmuz 2011 itibariyle de Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

26 Eylül 2012’de AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine yapılan görüşmenin ardından üyelik işlemleri tamamlanarak AK Parti’ye katıldı.

30 Eylül 2012’de yapılan 4. Büyük Olağan Kongresinde AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu asli üyeliğine seçilmiştir.

Ayrıca Venedik Komisyonu üyesidir.

Berat Albayrak Kimdir
Yükseköğretimini İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nde tamamlayan Albayrak, New York’ta Pace Üniversitesi’nde finans üzerine MBA yapmıştır. 1996 yılından itibaren profesyonel meslek hayatına başlayan Albayrak, 1999 yılından beri Çalık Grubu’nun yurtiçi ve yurtdışı şirketlerinde çeşitli görevler üstlenmiştir. 2002 yılında çalıştığı Çalık Holding’in ABD ofisinde Finans Direktörlüğü ile görevlendirildi. Bu esnada New York Pace University, Lubin School of Business’te İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı yaptı. 2006 yılında ABD’den Türkiye’ye dönen Albayrak holdingin Mali İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. 2007 yılında Çalık Holding’e Genel Müdür olarak atanmıştır.[3] Albayrak, aynı zamanda grupiçi firmalarda da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Finans ve Bankacılık bilim dalında doktorasını, yenilenebilir enerji kaynaklarının finansmanı üzerine tez hazırlayarak tamamladı.

27. Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı olan Berat Albayrak, iki çocuk babasıdır. Abisi olan Serhat Albayrak ise Turkuvaz Medya Grubu’nun CEO’luğu görevini yürütmektedir.

İsmet Uçma Kimdir
İsmet Uçma, 1 Ocak 1955’te Ordu Fatsa’da doğdu. Babasının adı Mehmet, annesinin adı Arife’dir.

İlahiyatçı, İktisatçı, Siyaset Bilimci ve Yayıncı; Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Aynı fakültede Kelâm Felsefe Anabilim Dalında “Kuran ve Sünnette Şefaat Kavramı” adlı çalışmasıyla yüksek lisansını, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalında “Bir Sosyal Siyaset Kurumu Olarak Ahilik” adlı çalışmasıyla doktorasını tamamladı.
Bir dönem özel bir okulda öğretmenlik yaptı. Yayıncılık hayatına 1983 yılında Bir Yayıncılıkta editör olarak başladı ve 1986 yılında İşaret Yayınlarını, 2000 yılında da Şehir Yayınlarını kurdu. 1994-1997 yılları arasında İstanbul İl Genel Meclisi Üyeliğine seçildi. AK PARTİ Kurucu Üyesi oldu. Birleşik Dağıtım, Basın Yayın Birliği, Türkiye Yazarlar Birliği, NEŞKO, İTO Basın Yayın Komisyonu, ÜSEV gibi kuruluşlarda farklı görevler üstlendi. 1991 yılında Türkiye Yazarlar Birliğinin “Yılın Yayıncısı” ödülüne layık görüldü.
Arapça ve İngilizce bilen Uçma, 6 çocuk babasıdır.

Metin Külünk Kimdir
Metin Külünk, 16 Kasım 1960’ta Rize’de doğdu. Babasının adı Muhammet, annesinin adı Şazimet’tir.

İnşaat Mühendisi; Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü bitirdi.
1984’te özel bir firmada iş hayatına atıldı ve çeşitli kademelerde yöneticilik görevlerini üstlendi. 1975-1976 yılları arasında Milli Türk Talebe Birliği Orta Öğrenim Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. 2004 yılından bu yana kuruculuğunu yaptığı “Küreselden Yerel’e Türkiye’yi Konuşuyoruz Platformu”nun Başkanlığını yürüttü. Yayınlanmış 5 kitabı ve çok sayıda makalesi bulunmaktadır.
İngilizce bilen Külünk, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Ravza Kavakçı Kan kimdir
İstanbul doğumlu olan Dr. Kavakçı Kan, üniversite öğrenimini Teksas Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde 1993 yılında tamamladı. Bir süre mühendis olarak AKBIL projesinde calıştıktan sonra annelik görevi dolayısı ile ara verdiği çalışma hayatına 2006’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Avrupa Birliği Müdürlüğü’ndeki vazifesiyle döndü. Belediyenin Avrupa Birliği tarafından fon alan ilk projesinin koordinatörlüğünü yürüttü. 2008’de Boğaziçi Üniversitesi’nden Avrupa Çalışmaları yüksek lisans derecesi alan Kavakçı-Kan, 2009 senesinde Washington DC Howard Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümünde başladığı doktorasını 2013 Temmuz ayında tamamladı. Doktora sürecinde Uluslararasi İlişkiler ve Mukayeseli Siyaset alanlarına yoğunlaşmanın yanı sıra Orta Doğu ve Afrika ile ilgili ihtisas kazandı. 2010-2013 arasinda aynı üniversitede ders verdi. Özellikle Oryantalizm, postkolonyal teori, discourse teorisi üzerinde çalışmalar yapan Kavakçı Kan, The Paradoxes of the Role Model Status of Turkey in Its Accession to the European Union (EU): A Critical View of Power of Representation başlıklı tezinde Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne giriş sürecindeki güç ilişkilerini rol modellik kavramı üzerinden inceledi. Tezini kitaplaştırma sürecinde olan Ravza Kavakçı Kan’in yayımlanmış kitap bölümleri bulunmaktadır.

Erkan Kandemir Kimdir
Aslen Rizeli olan Erkan Kandemir 19 Mart 1981 yılında İstanbul-Üsküdar’da doğu. Kartal İmam Hatip Lisesi’ni bitirdikten sonra 1999’da Hekimoğlu Koleji’nden mezun oldu. Üniversite tahsilini Sakarya Üniversitesi’nde yaptı.

Çok erken yaşlarda sosyal ve siyasal çalışmaların içinde yer alan Kandemir, 2001 ‘de Ak Parti’nin kurulmasıyla birlikte aktif siyasi hayatına başladı.

2003- 2004 yıllarından İstanbul İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Kandemir, daha sonra Teşkilat Başkanlığı yaptı.

27 Haziran 2009 yılında İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanlığı’na atanan Kandemir, 62. Hükümetin kurulmasıyla birlikte Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcılığı pozisyonuna getirildi.

Alev Dedegil kimdir
Alev Dedegil, 21 Şubat 1958’de İstanbul’da doğdu. Babasının adı Ali Suat, annesinin adı Suzan Yıldız’dır.

Yönetici; Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu, Bilmerk Bilgisayar Programcılığı ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Otel Yöneticiliği Uzmanlık Programını tamamladı.
Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Bölümünde yüksek lisans öğrenimi devam etmektedir. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. İstanbul Kadın Araştırmaları Merkezi (İKAM)’nin Kurucu Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptı. Çocuk, kadın, siyasal ve sosyal kimlik konularında 8 kitabı yayına hazırladı.
23. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. 23. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Dilekçe Komisyonu Başkanlığı görevini üstlendi.
İngilizce bilen Dedegil, bekârdır.

Mehmet Ali Pulcu kimdir

Hasan Sert kimdir
Dr. Hasan SERT, 1961 yılında Akşehir’de doğdu.

Üniversite öğrenimini 1981 yılında Gazi Üniversitesi’nde, Yüksek Lisans çalışmasını ise ‘Makine Yüksek Mühendisi’ unvanıyla 1990 yılında Selçuk Üniversitesi’nde tamamladı. Doktora eğitimini 1997 yılında Erciyes Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde bitirdi. Ankara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Türk Hava Kurumu Üniversiteleri’nde öğretim üyelikleri yaptı. 2005-2006 yıllarında Michigan Üniversitesi’nde misafir öğretim üyesi olarak çalıştı.
2004 yılında AK PARTİ’ den ANKARA /Altındağ Belediye Başkanı aday adayı oldu.
2009 yılında TÜMSİAD Genel Başkanı oldu.

2010 yılında, MPM (Milli Verimlilik Merkezi) tarafından, Türkiye’de sadece 11 kişiye verilen ‘11 Altın Türk’ ödülüne layık görüldü.

Yine aynı yıl Dünya Verimlilik Bilim Konfederasyonu tarafından Dünya’da sadece 41 kişiye verilen ‘Dünya Verimlilik Oscar’ı Madalyası’ aldı.

2012 yılında DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) “Yönetim Kurulu Üyeliğine” seçildi. 2014 yılı ekim ayında söz konusu üyeliğe tekrar seçilmiş olup halen bu görevini de sürdürmektedir.

Sadece akademik değil, ticari alanlarda da aktif olarak çalışan Dr. SERT, iki Dönem TÜMSİAD Genel Başkanlığı yapmıştır. Evli ve bir çocuk babası olan Dr. SERT İngilizce bilmektedir.

Hüseyin Yayman kimdir
Hüseyin Yayman, 1969 Yılında Hatay Kırıkhan’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Hatay Kırıkhan’da tamamlayan Yayman, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde ‘Türkiye’nin İdari Reform Tarihi’ isimli doktora teziyle kamu yönetimi ve siyaset bilimi doktoru ünvanını aldı..

Türk siyasal hayatı alanında akademik kariyer yapan Doç. Dr. Hüseyin Yayman halen Gazi Üniversitesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Hüseyin Yayman, doktorasını tamamladıktan sonra bir süre ANAR ve SETA’da danışman/araştırmacı/uzman olarak çalıştı. Yayman, başta AK Parti olmak üzere, Türk siyasal hayatı, milliyetçilik ve Kürt sorunu konusunda akademik/bilimsel çalışmalarına devam etmektedir. Hüseyin Yayman evli ve iki çocuk babasıdır.

Üniversitedeki akademik çalışmaları yanında bir süre gazetelerinin yorum sayfalarında siyasal analizler yazan Hüseyin Yayman, yakın zamanda Hürriyet gazetesinden, Vatan gazetesine transfer oldu. Yayman, çözüm süreci kapsamında başlatılan Akil İnsanlar Heyeti’nde yer aldı.

Hüseyin Yayman, halen Vatan gazetesinde köşe yazarlığı ve CNN TÜRK Televizyonu’nda yorumcu/siyaset danışmanlığı görevini yürütmektedir.

Kitapları: Birinci baskısı SETA Vakfı yayınları arasında çıkan Türkiye’nin Kürt Sorunu Hafızası isimli çalışması bulunan Hüseyin Yayman’ın yayınlanmış bazı eserleri şu şekildedir: Türkiye’nin İdari Reform Tarihi (Turhan Yayınevi), Kürt Sorunu Nasıl Çözülmez (Ed.), Türkiye’nin Kürt Sorunu Hafızası(3.Baskı, Doğan Kitap). Türkiye’de Kamu Yönetimi (2. Baskı Nobel Yayınevi), Yönetim Bilimi (9. Baskı Nobel Yayınevi), Mahalli İdareler (3. Baskı Nobel yayınevi), İnsan Kaynakları Yönetimi, (6. Baskı Nobel yayınevi). Türkiye’nin Açılım Politikaları(Meydan yayınevi). Son olarak yazarın, devlet-PKK görüşmeleri konusundaki çalışması yayına hazırlanmaktadır.

Osman Boyraz kimdir
Osman Boyraz, 23 Ocak 1974’te Sivas Gürün’de doğdu. Babasının adı Mahmut, annesinin adı Anşe’dir.

Harita Yüksek Mühendisi, Yönetici; Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Harita Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Harita Bölümünde tamamladı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi İGDAŞ’ta yönetici olarak çalıştı. Yurt içi ve yurt dışında çok sayıda mesleki eğitim programlarına katıldı ve sertifika aldı. TEK-DER Üyeliği, Piri Reis Haritacılar Derneği Bilim Kurulu Başkanlığı, Sivas Platformu Danışma Kurulu Üyeliği ve Maltepe Spor Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.
İyi düzeyde İngilizce bilen Boyraz, 1 çocuk babasıdır.

Faik Işık kimdir

Hulusi Şentürk kimdir
1963 İstanbul doğumlu olan Şentürk, 1987 yılında İstanbul Teknik Üniversitesinden İşletme Mühendisi olarak mezun oldu. 1996 yılına kadar ailesine ait mermer işletmesini yürüttü.

1996 yılından itibaren Pendik (İstanbul) Belediyesinde Başkan Danışmanlığı, Belediye Şirketleri Genel Müdürlükleri görevini 2004 yılına kadar yürüttü.

2005 yılında biri stratejik yönetim, diğeri piyasa araştırmaları alanında faaliyet gösteren iki ayrı şirketin kurucu ortağı ve yöneticisi oldu.

2011 yılında Türk Standardları Enstitüsü Başkanı seçildi.

2011 İslam Ülkeleri Standardlar ve Metroloji Enstitüsü (SMIIC) Başkanı seçildi.

2014 TÜBİTAK Bilim Kurulu Üyesi olarak seçildi.

2014 ISO Konsey Üyeliğine seçildi.

2014 (ICAS) Uluslararası Uygunluk Değerlendirme Servisi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.

Halen bu görevlerini yürüten Şentük’ün değişik alanlarda yayınlanmış 13 kitabı bulunmaktadır.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Şeyma Döğücü kimdir
1965 Çorum doğumlu. Avukat. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Kurucu Üyesi.Sancaktepe Kadın Kolları Başkanlığı, İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği , İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevlerini yapan DÖĞÜCÜ, halen İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesidir. 2009 Seçimlerinde Sancaktepe Belediye Meclis Üyesi olarak seçilen DÖĞÜCÜ , Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı olarak atandı. Hukukçular Derneği, Hukukçu Hanımlar Derneği, Mazlum-Der, Önder gibi sivil toplum kuruluşlarında görev yaptı. İngilizce, Arapça biliyor. Evli, üç çocuk annesi.

Bilal Topçu kimdir
1981’de İstanbul’da doğdu. 2003 yılında Sakarya Üniversitesi iktisat 8ölümü’nden mezun oldu. Ticaret ile uğraşmaktadır. 2008·2010 yılları arasında Kartal Anadolu imam Hatip Lisesi Okul Aile 8irliği Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Birçok sosyal sorumluluk projesine imza attı. iyi düzeyde ingilizce bilen Topçu, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Fatma Varank kimdir
17 Ocak 1972 tarihinde Zonguldak‘ta doğan Fatma Varank aslen Trabzon Of’ludur. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı.
Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık bölümünden 1994 yılında mezun oldu. 1995- 2001 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ilk toplu konut projelerinin uygulayıcısı olan KİPTAŞ’ta çalıştı.

Başak- Hilal Konutları projesi kapsamında 18 bin konut projesinde Proje Müdürü olarak görev aldı. 2003- 2009 yılları arasında Türkiye’nin en büyük Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Şirketi olan Emlak Konut GYO A.Ş.’nin 30 bin konut inşaatında Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 2009 yılında SPK lisanslı Değerleme Uzmanlığı belgesini aldı. 2009-2011 yılları arasında TOKİ’de İstanbul Sulukule Kentsel Dönüşüm Projesinde Uzman olarak çalıştı.

2011-2015 yılları arasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekânsal Planlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Bu sürede;
Çamlıca Camii Özel Proje Alanı, İzmir EXPO 2020, Ankara Ulus Camii ve Van ilinde deprem sonrası planlama çalışmalarını yürüttü.
Türkiye’de uzun yıllar mülkiyet problemi çözülememiş 2B alanlarında, belediyeler lehine proje alanı ilan edilmesi süreçlerinde aktif görev aldı. Türkiye’nin ilk finans merkezi olan İstanbul Uluslararası Finans Merkezinin bütün planlama ve proje süreçlerini yönetti.

Adem Sefer kimdir
Ardahanlıdır. Babam küçük yaşta İstanbul’a gelip Soğuksu mahallesine yerleşmiş. Ben 1967 yılında Beykoz’da doğdum, burada büyüdüm… Üniversite tahsilime kadar Beykoz’un dışına çıkmadım… İlköğretimimi Soğuksu İlköğretim Okulu’nda, Orta Okulu Ziya Ünsel de, lise tahsilimi ise Ferit İnal’de yaptım. Daha sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Kocaeli Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nü bitirdim.

Babam Şişe Cam Fabrikası’nda çalıştı ve 39 yaşında hakkın rahmetine kavuştu… Ben kardeşlerimle birlikte kurmuş olduğum Aktes Doğalgaz Klima Sistemleri isimli firmamızda iş hayatında atıldım… Evliyim ve 1 kız 2 erkek olmak üzere 3 çocuk babasıyım…

Hurşit Yıldırım kimdir
1974 yılında Yozgat’ta doğdu. İlkokulu Kırşehir’de,orta öğretimini Yozgat’da tamamladı.İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Öğrencilik yıllarında sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarında yer aldı.İstanbul Yozgatlılar Derneği Genel Sekreterliği görevinde bulundu.

AK Parti Kadıköy İlçe Teşkilatında 2002-2004 yılları arasında Gençlik Kolları İlçe Başkanlığı , 2003 Siirt Seçimlerinde Siirt/Pervari SKM Başkanlığı çalışmasında bulundu.

2004 mahalli idareler seçiminde Kadıköy Belediyesi 5. seçim döneminde Belediye Meclis Üyesi olarak seçilen Av. Hurşit Yıldırım aynı zamanda Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanlığı’nda Tanıtım Medya Birim Başkanlığı ve Seçim İşleri Birim Başkanlığı görevinde bulundu.

Akabinde AK Parti İstanbul İl Yedek Yönetim Kurulu üyeliği ve Anadolu Yakası Seçim İşleri Bölge Başkanlığı görevini yürüttü.

Avukat Hurşit Yıldırım Hukukçular Derneği İle Uhub (Uluslar arası Hukukçular Birliği) üyesidir. İnsan Hakları Kurul üyeliği yaptı. Evli ve 3 çocuk babasıdır. İngilizce ve Arapça bilmektedir.15 yıldır Kadıköy’de serbest avukatlık yapmaktadır.

Fahri Yasin Şener kimdir
1975’te Elazığ’da doğdu. 2000 yılında Boğaziçi üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nde lisans, 2003 yılında Marmara üniversitesi İktisat Tarihi yüksek lisansını ve 2010 yılında aynı bölümde doktora eğitimini tamamladı. Çeşitli şirketlerde yöneticilik yaptı. Tarihçi ve iktisatçı olan Şener, ticaret ile uğraşmaktadır. Orta düzeyde Almanca ve çok iyi düzeyde ingilice bilen Şener, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Pınar Kandemir Hacıbektaşoğlu kimdir

Ayşe Kartal kimdir

Mustafa Demiral Kimdir

Mustafa Özmen Kimdir

Esma Ersin Kimdir

Alim Erdemir Kimdir

Coşkun Koç Kimdir

Yorumlar kapalı.