DSCF2267

AK Parti sahaya indi

Abone Ol
Daha Fazla

AK Parti İstanbul 1. Bölge milletvekili Erol Kaya, yerel basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltı programına AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili ve 25. Dönem milletvekili Adayı Osman Boyraz, AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayları Hulusi Şentürk, Hüseyin Yayman, AK Parti Maltepe İlçe Başkanı Av. Ümit Çoban, AK Parti Maltepe SKM Başkanı Mehmet Şimşek, AK Parti Maltepe AR-GE’den sorumlu başkan yardımcısı Ercan Gümüş ve basın mensupları katıldı.
Milletvekili adaylarının kendilerini kısa bir tanıtım ardından soru cevap kısmı ile toplantı devam etti. Gazetecilerin M’expo ile ilgili AK Parti’nin görüşü ve bu projeye destek olup olmayacağı sorusu soruldu.
3 dönem belediye başkanlığı yapan ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği eski başkanı Erol Kaya bu soruya şu cevabı verdi.
Yerel yönetimlerin kendilerini ve yetkilerini aşan konularda halka vaad vermesini doğru bulmuyorum. Bu konunun uzmanı 1. Bölge Milletvekili Adayımız Hulusi Şentürk beyefendidir. Bu soruya cevabı Hulusi Bey versin ifadelerini kullandı.
Daha sonra Hulusi Şentürk sözlerine şu ifadeler ile başladı.
M’EXPO HAYAL ÜRÜNÜDÜR
Bildiğiniz gibi Maltepe Belediye Meclisinin 2 dönem meclis üyeliğini yapmış bir kardeşinizim. Bu konuda Bahtiyar Uyanık başkan zamanında proje hazırlanmıştı. Anap iktidarında bu proje gerçekleşemedi. Daha sonra AK Parti iktidara geldi. AK Parti iktidarında bu projenin gerçekleşme ihtimali olmadığı için gerçekleşmedi. Hatta Kartal Belediye Başkanı Arif Dağlar’da fuar projeleri için çok uğraştı. Maliyeti 900 milyon euro’luk bir yatırımı yapmadan önce iyi bir fizibilite çıkartmak lazım. Belediyeler kanunu bu konuda yetkiyi büyükşehir belediyesine veriyor. Büyükşehir belediyesi sınırları içerisinde Anadolu yakasında böyle bir ihtiyaç varmı? Alt yapı, ulaşım ve benzeri konularda bir etüt yapılır. Maliyetleri hesaplanır. Gerçekleşme ihtimaline bakılır ve proje hayata geçer.
İstanbul Anadolu yakasının böyle bir ihtiyacı var olup olmadığı araştırılmadan, İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın onayı ve desteği alınmadan bir yerel siyasetçinin bu konuları sıcak gündeme taşımasını doğru bulmuyorum. Ucuz bir siyaset yöntemi. Hayal ürünü bir proje.
Maltepe’de böyle bir projeyi gerçekleştirmek için alan yok. Var olan alanlar da Maltepe Bölge Parkı projesi içerisinde yer alıyor. Böyle bir projenin gerçekleşme ihtimali yoktur” şeklinde konuştu.
Gazetecilerin gündeme dair pek çok sorusuna cevap veren adaylar, sözlerini şöyle sürdürdüler. “Gelişen teknoloji ve hayat standartları göstermiştir ki her ilçede bir MARİNA ihtiyacını ortaya çıkartmıştır. Bugün Tuzla, Pendik ve Kadıköy’de var olan MARİNA, o bölgeleri hayata geçirmiştir. Kartal’da da, Maltepe’de de bir MARİNA olsun isteriz” şeklinde konuştular.
HÜSEYİN YAYMAN “GAZETECİLERİN SORUNLARINI MECLİSE TAŞIYACAĞIM”
Akil İnsanlar Heyeti Akdeniz Bölgesi’nde görev alan, Vatan Gazetesi yazarı ve siyaset bilimci, AK Parti 1. Bölge Milletvekili Adayı Hüseyin Yayman, gazetecilerin tüm sorunlarını TBMM çatısı altında gündeme getireceğim. Türkiye’de yaşanan sorunların sebebi demokrasi açığıdır. AK Parti bu açıkları kapatmak için, demokrasinin gelişmesi için adımlar atan, reformcu ve yenilikçi bir partidir” şeklinde konuştu.
OSMAN BOYRAZ “SPOR KULÜPLERİ ÖNCELİKLERİMİZ ARASINDADIR”
İstanbul milletvekili ve 25. Dönem milletvekili adayı Osman Boyraz, sağlam kafa sağlam vücutta bulunur dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü. Spor ve sporcuların yetişmesi için emek ve gayret sarfeden spor kulüp başkanları ve yönetimlerini tebrik ediyorum. Onlar bu ülkenin değerlerini, bu ülkenin cevherlerini yetiştirme peşindeler. Bu kulüplerin ekonomik sorunlardan kurtulması için bugüne kadar elimizden gelen tüm desteklerimizi verdik, vermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
EROL KAYA “AK PARTİ OLARAK 3 ÖNCELİĞİMİZ VAR”
TBMM Çevre Komisyonu Başkanı, AK Parti İstanbul Milletvekili ve 25. Dönem 1. Bölge milletvekili adayı Erol Kaya şunları söyledi. “AK Parti olarak bu seçimlerde 3 ana başlıkta birleştirdiğimiz Türkiye için elzem olan sorunlar yumağından Türkiye’nin kurtulmasını sağlayacak 3 temel prensibimiz vardır. Bunlardan birincisi yeni bir anayasa, İkincisi başkanlık sistemi, üçüncüsü ise çözüm sürecidir. Bu sürecin doğru hedeflere, doğru zamanda, doğru netice alacak şekilde davranmak önceliğimizdir. Türkiye’yi 40 yıldır süren bir beladan kurtulmasını istiyoruz. Bu konuda vatandaşlarımızdan tam yetki istiyoruz. Köy, kahve, bucak ve hanelerden yetki isteyeceğiz. Her insanımıza çözüm paketlerimizi sunacağız. Milletimizin gönlüne ferahlık getirecek, hayatını kolaylaştıracağız” ifadelerini kullandı.
AV. ÜMİT ÇOBAN “BELEDİYE BAŞKANIMIZIN KREDİSİ BİTTİ”
AK Parti Maltepe İlçe Başkanı Av. Ümit Çoban konuşmasında yerel siyasete atıfta bulunarak şunları söyledi. Ümit Çoban “Belediye başkanımız imza topluyor. Oysa 30 Mart seçimlerinde vatandaştan imza ve yetki aldı. Vatandaşımız belediye başkanına şehri imar et, planla, programla diye yetki verdi. Kendi yetkisi sınırları dışarısında kalan konular ile ilgileneceğine, kendisinden hizmet bekleyen insanlara hizmet üretmelidir. Maltepe AK Parti olarak mevcut belediye başkanı Ali Kılıç’a tanıdığımız tölerans süresi dolmuştur. 1 yıl geride kalmıştır. Kendisine karşı yapacağımız eleştiri ve yanlışlarını söylemeye başlayacağız. Maltepe için yapacağı her yatırımın destekçisiyiz, halkımızın menfaatine olan her eserin yanındayız. Hizmet ürettiği müddetçe de desteklemeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
Daha sonra adaylar AK Parti Maltepe ilçe teşkilatına ziyarette bulundu.
DSCF2271

DSCF2267

DSCF2266

DSCF2256

DSCF2252

DSCF2247

DSCF2245

DSCF2243

DSCF2242

DSCF2240

DSCF2238

Yorumlar kapalı.