umraniye_ilce_3fcd30f533f0eca3a821

Ak Parti Ümraniye İlçe Başkanlığına Atama Yapıldı

Abone Ol
Daha Fazla

AK Parti Ümraniye İlçe Başkanlığı’na Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Av. Mahmut Eminmollaoğlu atandı.

Av. Enver Sedat Çakıroğlu’nun istifasından sonra ilçe başkanlığı için yapılan temayül yoklamalarının ardından Ümraniye İlçe Başkanlığı’na Av. Mahmut Eminmollaoğlu’nu atadı.

Başkan Eminmollaoğlu, mazbatasını AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş’ın elinden aldı. Ataş, kendisine hayırlı olmasını ifade ederek başarılar diledi.

Av. Mahmut EMİNMOLLAOĞLU kimdir.

 

1968’de Sivas merkeze bağlı Uzuntepe Köyü’nde doğdu. İlkokulu Uzuntepe Köyü’nde, liseyi Sivas İmam Hatip Lisesi’nde okudu. 1988’de girdiği Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni 1992’de tamamladı. Askerliğini yaptıktan sonra 1995 yılında Kadiköy’de avukatlık bürosunu açtı. 1999’da avukatlık bürosunu Ümraniye’ye taşıdı. AK Parti’nin kurulması ile birlikte Ümraniye’de AK Parti Kurucu İlçe Yönetim Kurulu Üyesi olarak siyasete atıldı. Hukukçular Derneği ve Mazlum-Der’de yöneticilik yaptı. 2004 yılından itibaren Belediye Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaya başladı. 10 yıldır AK Parti Grup Başkan Vekili ve Encümen Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır. Evli ve dört çocuk babası olan Eminmollaoğlu Arapça bilmektedir.

Yorumlar kapalı.