DSCF1544 copy

AK Parti’de temayül yoklaması yapıldı

Abone Ol
Daha Fazla

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı 3 bölgede 1165 milletvekili aday adayı için temayül yoklaması yaptı.

1. Bölgede 443 aday adayına temayül yoklamasında oy kullanıldı.

Spor salonuna aday adaylarına ait envanter sokmak yasak
Haldun Alagaş Spor Kompleksi’nde, oy kullanılacak salona aday adaylarına ait envanterlerin sokulması yasak olurken, yerel, ulusal gazetelerin içeri alınmasına izin verildi. Spor salonunda gazeteler hariç hiçbir envanter sokulmadı.

Temayül yoklaması yapıldı
AK Parti İstanbul İl Başkanlığı binasında basına açıklama yapan İl Başkanı Selim Temurci, 1165 milletvekili aday adayı hakkında 3 bölgede temayül yoklaması yapıldığını belirterek, “AK Parti olarak sadece Türkiye’nin değil, mazlum coğrafyaların ümidi olan bir partiyiz. Teşkilatlarının AK Parti’yi sahiplenmesini, bütün teşkilatlarımızın temayül yoklamasını bir coşkuya, bir şölene çevirmesini büyük bir memnuniyetle izliyoruz” dedi.

AK Parti’de temayül yoklamasının “bir araya gelmek” demek olduğunu vurgulayan Temurci, “Birbirine sarılan, birbirini kutlayan, birbirine hayır duada bulunan insanlar, milletvekili aday adayları var. Bizim temayül yoklamalarımızda kaybeden yoktur, bu hizmet için hep birlikte inşallah bütün kardeşlerimiz bu bayrağı alacak en yukarılara taşıyacaktır” diye konuştu.

Sonuçlar açıklanmayacak

Temayül yoklaması sonunda İstanbul’da herhangi bir oy sayımı yapılmayacağını kaydeden Temurci, oy pusulalarının bütün bölgelerden genel merkeze gönderileceğini ve burada yapılacak sayımların da kamuoyuyla paylaşılmayacağını söyledi.

Temurci, temayül yoklaması sonuçlarının teşkilatın düşüncesini ifade etmesi açısından milletvekili adaylığı için kriterlerden sadece biri olduğunu dile getirdi.

AK Parti İstanbul’da Ümraniye Haldun Alagaş Spor Kompleksi, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı ve Bahçelievler İBB Kültür Merkezi olmak üzere 3 noktada temayül yoklaması gerçekleştirdi.

Yoklamalarda üyeliği devam eden parti kurucular kurulu üyeleri, il yönetim kurulu üyeleri, il gençlik ve kadın kolları yönetim kurulu üyeleri, il disiplin kurulu üyeleri, il demokrasi hakem kurulu üyeleri, ilçe yönetim kurulu üyeleri, ilçe gençlik ve kadın kolları yönetim kurulu üyeleri, İBB ve ilçe belediye başkanları, İBB ve ilçe belediye meclis üyeleri, ana kademe mahalle başkanları, ana kademe köy temsilcileri ve 22. 23. ve 24. dönemde aday adayı olmayan parti üyesi milletvekilleri oy kullandı.

Hulusi Şentürk teşkilatlardan tam destek gördü
TSE Yönetim Kurulu Başkanlığından istifa ederek AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı olan Hulusi Şentürk, teşkilatların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Gün içerisinde neredeyse hiç yalnız kalamayan Hulusi Şentürk’e, teşkilatların ilgisi oldukça yoğundu.

DSCF1584 copy

 

 

 

DSCF1544 copy

DSCF1555 copy

DSCF1558 copy

DSCF1559 copy

DSCF1563 copy

DSCF1568 copy

DSCF1569 copy

DSCF1571 copy

DSCF1572 copy

DSCF1573 copy

DSCF1574 copy

DSCF1575 copy

DSCF1576 copy

DSCF1579 copy

DSCF1595 copy

DSCF1599 copy

DSCF1601 copy

Yorumlar kapalı.