akparti maltepe yatırımlar

AK Parti’den Maltepe’ye dev yatırımlar

Abone Ol
Daha Fazla

Ak Parti Maltepe İlçe başkanı Ümit Çoban, hükümet ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Maltepe’ye yapılan yatırımlar ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu. Maltepe’ye yatırımları ilk olarak başlıklar halinde belirten AK Parti Maltepe İlçe Başkanı Av. Ümit Çoban; Girnespor Kompleksi, Gülensu Sosyal Tesisleri, Maltepe Huzuevi inşaatı, 70 Evler Metro Çıkışı, Hükümet Konağı, İBB Orhangazi Parkı Spor Kompleksi, SGK İl Müdürülüğü, 196 araç kapasiteli Metro durak otoparkı ve İtfaiye Binası gibi yatırımların yapıldığını ifade etti.

16 Spor kulübünün antrenman sahası hazır
Maltepe’de bulunan Spor kulüplerinin antrenman sahası sorunu yaşadıklarını bildiklerini belirten ilçe başkanı Ümit Çoban, “Maltepe de bulunan amatör spor kulüpleri Orhangazi Şehir Parkı içinde bulunan iki futbol sahası antrenman amaçlı, bir tane de büyük futbol sahası müsabaka amaçlı hazırlandı. Bu sahalar Maltepe de bulunan 16 spor kulübünün çalışmaları için Büyükşehir tarafından kendilerine armağan edildi. Kulüpler Birliği ne zaman isterse müracaat edip soyunma odaları da olmak üzere kullanıma hazırdır, kullanabilirler” dedi.Maltepe’de ki yatırımların devam ettiğini belirten Çoban şöyle devam etti. “Huzurevi yenilendi ve hükümetimiz ek olarak 200 yataklı bir bölüm daha yaptı. İBB tarafından bütün belediyelere ve Maltepe belediyesi ne de 6 milyon liralık asfalt ve bordür hibesi yapıldı. Tam 60 km asfalt yapılabilecek, şuan yapılıyor.

Girne Mahallesi Spor Kompleksi
Maltepe’ye kazandırılan Girne Mahallesi Spor Kompleksi; Arsası 7 bin metrekare alan üzerinde bulunan kompleks 10 bin metrekare inşaat alanına sahip.1500 kişilik salon 4 katlı planlandı. Basketbol, voleybol sahası, yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, 2 adet masa tenisi, Fitness salonu, 2 adet 120 kişilik konferans salonu, hakem odaları, VIP lobisi, kafeterya, fuaye, teras ve 150 araçlık kapalı otoparktan oluşuyor.
girnespor kompleksi

Maltepe Huzurevi
450 yaşlımızı barındıracak olan Huzurevi, bakıma ihtiyacı olan gözbebeklerimize hizmet vermeye devam ediyor. Şuana kadar 260 kişilik kapasite ile çalışan Huzurevi tamamlandığında ise 450 yaşlımıza hizmet verecek. Aralarında ağır bakıma ihtiyacı olan yaşlılarımızın da bulunduğu Maltepe Huzurevi’nde barınan yaşlılarımıza kendilerini evlerinde hissetmeleri için tüm personel gönülden çalışıyor.
Maltepe Huzurevi

İBB sahil Spor Kompleksi
Çocuklardan büyüklere kadar her insanın aktivite alanı olarak kullanabileceği ünitelerin yer alacağı alanda bisiklet yollarından kaykay alanlarına, kadar tenis kortlarından, futbol ve basket sahalarına kadar birçok spor sahasının yer alacağı etkinlik alanında kano ve yelken yarışları da yapılabilecek. SPOR ALANLARI: Maltepe Dolgu Alanı, Avrupa’nın en büyük yaşam spor ve eğlence merkezine dönüşüyor. 1 Adet Atletizm Pisti, Futbol Sahası, 2 Adet Halı Saha, 4 Adet Tenis Kortu, Uluslararası Maçların Oynanacağı 1 Adet Tenis Kortu, 8 Adet Basketbol Sahası , 4 Adet Voleybol Sahası 2 Adet Mini Golf Alanı, 7500 Metre Bisiklet Parkuru, 61 Adet Bisiklet Parkı, 2 Adet Trafik Eğitim Pisti, 2 Adet Model Araç Pisti. Bunlardan Biri Küçük Yaşlara Hizmet Verecek. 2 Adet Model Gemi Havuzu. Biri Küçüklere Hizmet Verecek. Kaykay Pisti, Bmx Parkuru bulunuyor.
ibb sahil

Maltepe Sosyal Güvenlik Kurumu Binası
Dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik tarafından temeli atılan İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü inşaatında sona gelindi. Maltepe, Kartal ve Ataşehir bölgelerine hizmet verecek olan bina, 46 bin metrekare alanda 2 adet 7 katlı, 2 adet de 6 katlı olmak üzere toplam 4 bloktan oluşuyor. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından İstanbul Maltepe’de inşa ettirilen Sosyal Güvenlik Merkezi’nin temel atma töreni Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve SGK Başkanı Fatih Acar’ın katılımıyla gerçekleştirilmişti.
Maltepe Sosyal Güvenlik Kurumu Binası

Gülensu Sosyal Tesisleri
İstanbul’un birçok noktasına yapılan sosyal tesisler ile halka uygun fiyatla hizmet veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gülensu Sosyal Tesisleri ile hizmetlerine devam ediyor. 65.000 Metrekarelik bir alan üzerine inşa edilen sosyal tesis bünyesinde neredeyse yok yok. Gülensu Sosyal Tesisleri içerisinde, Koşu parkurları, Basketbol sahası, Çocuk Parkları, Skayt Park Alanı ve otopark yer alıyor. Öte yandan tesis 47.850 metrekare yeşil alana sahip.
gülensu

70 Evler Köprü Metro Kapalı Otopark
Yapımı tamamlandığı günden bu yana milyonlarca kişiyi taşıyan Kadıköy-Kartal Metro hattı hizmetlerine aralıksız devam ediyor. Maltepe 70 evler köprüsünde yapımı devam eden ve bir süre sonra hizmete girecek olan 16 araç kapasiteli otopark Maltepe 70 evler Metro durağında hizmet verecek. Metro ile gerek Kadıköy’e gerekse Avrupa yakasına gidecek olan vatandaşlar araçlarını kapalı otoparka bırakarak seyahatlerini gerçekleştirecekler. Öte yandan araçlarını otoparka bırakan araç sahipleri otopark içinden Metro’ya binme imkanı bulacaklar.
70 Evler Köprü Metro Kapalı Otopark

70 Evler Köprü Metro Girişi
Metro’nun geçmiş olduğu ilçeler arasında durak sayısı ile en şanslı ilçe olan Maltepe, İtfaiye binası ve 136 araçlık kapalı otopark alanı içerisinde bulunan yeni bir metro girişine sahip oldular.
70evler metro

Maltepe İtfaiye Binası Yeni Yerine Geçecek
D-100 Karayolu üzerinde yapımı devam eden ve sona gelinen Maltepe İtfaiye Binası hizmete girmek için gün sayıyor. Bulunduğu konum itibarı ile daha hâkim bir yere taşınacak olan itfaiye binası inşaatı tamamlandığında olaylara daha çabuk müdahale şansı bulunulacak. Teknolojik olarak da daha iyi seviyelerde hizmet verecek olan İtfaiye binasında ki araç sayısı da buna paralel olarak artacak.
itfaiye

Maltepe Hükümet Konağı
Maltepe’de, kamu kurumlarına ait müdürlüklerin farklı mahallelerde olması nedeniyle vatandaşlar mağdur oluyordu. Maltepe Altayçeşme Mahallesi’nde yapım aşamasında olan ve sona gelinen Hükümet konağı 6.800 metrekare inşaat alanına sahip. 9 kattan oluşan ve tüm kamu kurumlarını içinde barındıracak olan proje tamamlandığında vatandaşlar işlerini tek bir çatı altında toplanıyor.
hükümet konağı maltepe

akparti maltepe yatırımlar

Yorumlar kapalı.