ak parti maltepe gülsuyu gülensu imar planları

AK Parti’den MATAŞ’a Kapatma Davası

Abone Ol
Daha Fazla

AK Parti Maltepe İlçe Teşkilatının düzenlemiş olduğu Altayçeşme Mahallesi Danışma Toplantısı Maltepe İlçe Teşkilatı’nda gerçekleştirildi.

Altayçeşme mahalle teşkilatının ilçe yönetimini bilgilendirmesi ardından kürsüye Maltepe Belediye Meclis Üyesi Saime Özcan çıktı.

Saime Özcan’ın belediye hakkındaki çalışmalarla ilgili ilçe teşkilatını bilgilendirmesi sonrasında kürsüye çıkan AK Parti Maltepe İlçe Başkanı Av. Ümit Çoban Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ı eleştirdi.

Belediye başkanının bir algı oluşturduğunu ve bu algıyı yönettiğini söyleyen AK Parti Maltepe İlçe Başkanı Av. Ümit Çoban “Başkanımız yapacak birşey bulamıyor ve Sosyal Medya üzerinden, basın üzerinden çektirdiği anlık fotoğraflar ile algı oluşturuyor” şeklinde konuştu ve şöyle devam etti.

“Yapamayacağı projeler sunuyor”
AK Parti Maltepe İlçe Başkanı Av. Ümit Çoban “Belediye başkanımız Ali Kılıç’ın 3 vaadi vardı. Birincisi M’EXPO hükümet desteği gereken bir proje, ikincisi Maltepe meydanı yenileme projesi, üçüncüsü ise kentsel dönüşüm projesi. Yapamayacağı bu 3 vaadi veriyor çünkü bunlar hükumet ve büyükşehir desteği olması gereken projeler. Belediye başkanlığı döneminde bu projeleri yerine getiremeyecek ve oturduğu yerden nasıl oy kazanabilirim düşüncesinde. Ben bu projeleri yapacaktım fakat iktidar izin vermedi gibi söylemler ile hiçbir iş yapmadan oy kazanma derdinde.

“MATAŞ’a Kapatma Davası Açtık”
AK Parti Maltepe İlçe Başkanı Av. Ümit Çoban “Belediyeler şirket kurabilir ancak İçişleri Bakanlığı izniyle. Bunun için yerine getirmesi gereken şartlar vardır. Başkanımız bu şartları yerine getiremeyeceğini anladığından dolayı 10 Bin TL sermayesi olan bir şirket kuruldu ve Maltepe Belediyesi’ne hibe edildi. Biz de AK Parti olarak bu şirkete kapatma davası açtık. Yakında kapanacak olan şirket üzerinden Kentsel Dönüşüm Projesi yapacaklarını ifade ediyorlar.

“Teşkilatta çalışanları temayülde destekleyeceğiz”
7 Haziran 2015 seçimlerinde AK Parti İstanbul 1. Bölge Aday Adaylarına seslenen AK Parti Maltepe İlçe Başkanı Av. Ümit Çoban “1 Mart Pazar Günü yapılacak olan partimizin Temayül Yoklamasında geçmişten günümüze teşkilatlarımızda görev alan tüm kardeşlerimizi destekleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar kapalı.