yalçın akdoğan-lider kitabı

Akdoğan’ın lider kitabı 4 dile çevriliyor

Abone Ol
Daha Fazla

Yalçın Akdoğan’ın ses getirecek yeni kitabı Lider, Siyasi Liderlik ve Erdoğan Uluslararası Kitap Fuarı’nda, Turkuvaz Medya- Sabah Gazetesi standında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imza ve tanıtımıyla vatandaşlara sunuldu. Genel Baskan olarak girdigi her seçimi kazanan, uzun yıllar Türk siyasetine etki eden Cumhurbaskanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tarihe geçen bir lider olduğuna vurgu yapan 64. Hükumet Başbakan Yardımcısı, Gazeteci Yazar Doç. Dr. Yalçın Akdoğan, yaşarken efsaneye dönüşen, canlı bir kahraman olarak Türk siyasetine etki eden bir lider haline gelen Erdoğan’ı bu sefer çok farklı bir bakış açısıyla okuma fırsatı sundu.

Yalçın Akdoğan’ın şu satırlar ile kitabın özünü anlatıyor: “Erdoğan, Cumhuriyet tarihinin en önemli hizmetlerini ve reformlarını yapan liderlerden biri olmasına rağmen, büyük haksızlıklara ve çarpıtmalara maruz kalıyor. Erdoğan’ı ve Türk siyasetine damga vuran liderliğini doğru bir bağlamda ele almak hakkaniyetin bir gereğidir.” İmam Gazali, “Kelamin güzeli, sözü az, delili kuvvetli, manası çok ve dinleyeni usandırmayanıdır” der. Bu yüzden Erdoğan’ın tüm siyasi hayatının ve yaşadığı olayların uzun uzadıya anlatılması mümkün degil. Bizatihi sahit oldugumuz, içinde yer aldıgımız, gözlemlediğimiz olaylara, konulara kesitler seklinde değiniyor kitap. Kısmi atıflar yapıyor. Kitap teoriden kalkarak Erdoğan’la ilgili tespitler ortaya koyuyor. Liderlik olgusu tüm boyutlarıyla ve özellikleriyle ele alınıyor. Erdoğan’ın karizmatik bir lider olup olmadığı, popülizme, ahlaka, adalete nasıl baktığı değerlendiriliyor. Ayrıca siyasetin amacının ne olduğu ve olması gerektiği yönündeki teorik tartışmalar üzerinden Erdoğan’ın siyasete bakısı analiz ediliyor. Üç bölümden oluşan kitabın birinci bölümü liderlik özelliklerini; ikinci bölümü siyasetin amacını, ahlak ve adalet gibi kavramları; üçüncü bölümü ise Erdoğan’ın kimi olay ve olgulara yönelik siyasi tavırlarını değerlendiriyor. Sözün özü sudur ki; bu çalışma Erdoğan’ı anlamak isteyenlere bir nebze de olsa bir bakış açısı sunduğu gibi, siyasete merak duyan gençlere de fikri bir katkı sağlayacak.

LİDER KİTABI 4 DİLE ÇEVRİLİYOR
64. Hükümet Başbakan Yardımcısı, Ankara Milletvekili, Gazeteci-Yazar Doç. Dr. Yalçın Akdoğan’ın yazmış olduğu Lider kitabı İngilizce, Arapça, Rusça ve Çinceye olmak üzere 4 dile çevriliyor.

Yorumlar kapalı.