kılıç

Ali Kılıç İsyan Etti

Abone Ol
Daha Fazla

Geçtiğimiz Günlerde Mersin’de ailesi tarafından kayıp olarak aranan üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın ormanlık alanda yakılmış olarak bulunan bedeni tüm ülkede infial yarattı.

Sokaklara dökülen binlerce kadın, yaşanan kadın cinayetlerine isyan ederek eylem yaptı. Okulundan evine dönen 20 yaşında ki bir genç kızın tecavüz edildikten sonra öldürülmesi ve yakılması Türkiye’de yaşayanlar üzerinde şok etkisi yarattı.
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç sosyal medya üzerinden verdiği mesajda isyan etti. Başkan Kılıç isyan ediyorum, haykırıyorum, kalbim, yüreğim milyonlarca kez parçalanıyor şeklinde başladığı mesaja şöyle devam etti.

“ Çünkü hala ülkemde 20 yaşındaki genç bir kızımız vahşice katledilebiliyor. Özgecan kardeşim artık yaşamıyor ve ne yazık ki sadece onun değil birçok kadınımızın hayatını, hayallerini, geleceğe dair inançlarını da vahşice katlediyorlar.

Böyle bir vahşete hiçbir insan evladı duyarsız kalmaz kalamaz diye düşünüyorum. Sonra benim güzel ülkemde kanunlar çıkarılıp tecavüzcü kurbanıyla evlenebiliyor ya da çocuklarınıza çığlık atmayı öğretin deniyor.

Tecavüzün bir “insalık suçu” olduğunu unutan zihniyetlerin barınmayacağı, kadın ve erkeğin her anlamda eşit haklara sahip olacağı bir ülke diliyorum. Benim mahallemdeki, ilçemdeki, ülkemdeki en büyük “Savaş”ım bu gerici ve insanlık dışı zihniyetle” diyerek mesajına son verdi.

Yorumlar kapalı.