ALİTOPUZ

Ali Topuz Kalp Krizi Geçirdi

Abone Ol
Daha Fazla

Cumhuriyet Halk Partisi’nin önemli isimlerinden olan Ali Topuz, kalp krizi geçirerek Kartal Koşuyolu Kalp ve Damar Hastanesi’ne Kroner Yoğun Bakım bölümüne kaldırıldı.

Dün akşam saatlerinde Ada’daki evinde kalp krizi geçirerek Kartal Koşuyolu Kalp ve Damar hastanesi Kroner Yoğun Bakım bölümüne kaldırılan Ali Topuz’a stend takıldı.

Durumu kritik olan Ali Topuz’a geçmiş olsun der, Allah acil şifalar vermesini dileriz.

ALİ TOPUZ KİMDİR
Ali Topuz 14 Ekim 1932 yılında Çayeli Rize’de dünyaya geldi. Türk siyasetçi.

İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ni bitirdi. Serbest Mimarlık yaptı. Mimarlar Odası Merkez Yönetim Kurulu Üyesi, İstanbul Belediye Meclis Üyesi ve İmar Komisyonu Başkanı olarak görev yaptı. Yurtiçi ve yurtdışında büyük inşaat projeleri uyguladı. Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. Türkiye Kızılay Derneği, Türkiye Çocuk Esirgeme Kurumu ve Darülacezeye Yardım Derneğinde yönetim görevleri üstlendi. İstanbul Huzurevi ve çok sayıda dernek ve kuruluşun kurucuları arasında yer aldı. IV(15), V(16), 18, 20, 22. Dönem İstanbul Milletvekili. 15. Dönem’de İmar ve İskân Bakanlığı, 16. Dönem’de Köyişleri, Köyişleri ve Kooperatifler Bakanlığı görevlerini yürüttü. 23. Dönem’de Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) Türk Grubu Üyesi oldu. Evli ve 2 çocuk sahibidir.

Yorumlar kapalı.