DSC_0557 copy

Alican Yiğit adaylığını açıkladı

Abone Ol
Daha Fazla

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları seçim takvimi açıklanması ile birlikte CHP Maltepe Gençlik Kolları Başkanlığına aday olan Alican Yiğit, oldukça kalabalık partili gençler ile adaylık açıklaması yaptı. CHP Maltepe İlçe Örgütü’nde düzenlenen adaylık açıklamasında konuşan Alican Yiğit şunları söyledi.

Yiğit “Değerli yöneticilerim, çevre ilçelerden misafirlerim, kıymetli basın mensupları ve birlikte yol yürüdüğüm partililerimiz hepiniz hoş geldiniz.

Sonuncusu 2012 yılında yapılan kongrelerimiz, ülkemizde yaşanan yoğun seçim gündemi sebebi ile ertelenmişti. Bu süreçte hiç tasnif etmediğimiz halde, seçim çalışmaları kapsamında insiyatif boşluğu yaratmamak düşüncesi ile mevcut il yönetimi tarafından CHP Maltepe Gençlik Örgütü Başkanlığı görevine atandım. Gerek aldığımız kararlar ile, gerek yaptığımız eylem ve etkinlikler ile seçim kampanyamız dahilinde Gençlik Örgütümüzü en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık ve başarılı bir seçim çalışmasını hep birlikte atlattık. Tabiri caizse, ateşten gömlek giydiğimiz bu dönemde gücüme güç olan bütün yol arkadaşlarıma sizlerin önünde bir kez daha teşekkür ediyorum.

1 Kasım genel seçimleri ardından tekrar başlayan kongre sürecimizde aday olan genç kardeşlerime başarılar diliyorum. Bunun yanında, mahallelerde ki örgütlülüğümüze, ilçemizde yükselen lise ve üniversite örgütlenmelerine dayanarak ve onlardan aldığım destek ile aday olmanın haklı gururunu yaşıyorum.

Ülkemizde olan biteni hep birlikte izliyoruz. Genç bir arkadaşınız olarak, hiçbirimizin gidişatından memnun olmadığı bu sistemi değiştirmek için sizden yetki istiyorum.

Yoksulluğun, işsizliğin, savaşın, cinayetin, şiddetin, istismarın, faşizmin bitmesi için birlik ve beraberlik içinde mücadele etmek istiyorum.

Ülkemizde yolsuzlukları, hırsızlıkları, rüşveti, rantı, fırsatı ve yandaşı, koruyan bir sistem değil, her şey için, herkes için adalet istiyorum.

Haktan yana, halktan yana, emekten, barıştan ve sevgiden yana, karakterli bir iktidar olabilmek için çalışmak istiyorum!
Hedefimiz büyük, yolumuz uzun.

Maltepe’de sizlerin takdiri ile alacağımız görevlerle yakacağımız meşaleyi önce İstanbul’a, sonra genel merkezimize taşımak, en sonunda 2019’da halkın iktidarı için bütün imkanlarımı zorlayarak,özveri içinde çalışmak istiyorum.

Değişimi ve gelişimi başta yol arkadaşlarım olmak üzere sizlerin de desteği ile Maltepe’ den başlatmak üzere CHP Maltepe Gençlik Örgütü Başkanlığı’na adaylığımı koymuş bulunmaktayım.

Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlattığı yolumuzda, Denizlerin tutuşturduğu kavgamızda bir olalım, birlik olalım” ifadelerini kullanarak Alican Yiğit adaylığını açıkladı.

DSC_0520 copy

DSC_0524 copy

DSC_0528 copy

DSC_0530 copy

DSC_0536 copy

DSC_0537 copy

DSC_0540 copy

DSC_0557 copy

Yorumlar kapalı.