IMG_1791

Altıntepe’de Baz İstasyonu İsyanı

Abone Ol
Daha Fazla

Altıntepe için Düşünceden Eyleme Platformu, Altıntepe Galipbey Caddesi üzerinde bulunan BAZ İstasyonunun halk sağlığını etkilediği gerekçesi ile açtığı dava kapsamında Bilirkişi heyetinin incelemesinde bir araya geldi.

Bilirkişi heyetinin inceleme yapmasından yaklaşık 2 saat önce bir araya gelen Altıntepe için Düşünceden Eyleme Platformu üyeleri Baz istasyonundan dolayı mağdur olduklarını ve BAZ istasyonuna çok yakın mesafede kanser den dolayı ölümlerin arttığını dile getirerek tepkilerini dile getirdiler.

Mahkeme Başkanı ve Bilirkişi heyeti Baz İstasyonu yanına gelerek özel cihazlar ile BAZ istasyonunun yaymış olduğu sinyal gücünü tespit ettiler ve kayıt altına aldılar. Edinilen bilgiye göre ölçümlerin tehlike sınırının altında çıktığı öğrenildi.

Bilirkişi heyetinin habersiz olarak tekrar geleceği ve yeni bir ölçüm yaparak elde edilen değerleri kayıt altına alacakları iddia edildi.

Mahalle sakinleri ise normal değerlerin altında çıkan sinyal gücü ile ilgili olarak GSM operatörlerinin bilirkişinin geleceği günü bildikleri için gücü minimum seviyeye çektikleri iddiasında bulundular.

Mahalle sakinleri BAZ istasyonu üzerinde bulunan tabelalara dikkat çekerek “ACİL DURUMDA… NOLU TELEFONU ARAYIN” tabelasında numara satırının boş olmasına da tepki göstererek kendileri ile alay edildiğini ifade ettiler. Öte yandan Baz istasyonu elektrik kablolarının yerden yüksekliğinin uygun olmadığını rahatlıkla bir çocuğun kablolara yetişebildiğini ifade ederek bir tehlikeye davet çıkartıldığını dile getirdiler.

BAZ istasyonu önünde bir araya gelen mahalle sakinleri Trafo üzerine kurulmuş olan BAZ istasyonunun bulunduğu yerden kaldırılarak daha yüksek bir yere asılması gerektiğini ifade ederek cadde üzerinde basın açıklaması yaptılar:

Basın açıklamasını yapan Altıntepe için Düşünceden Eyleme Platformu Sözcüsü Halet Ataş, özellikle BAZ istasyonuna yakın binalarda kanser ve ölüm vakalarının arttığını ifade ederek acil önlem alınması gerektiğini ifade ederek şöyle devam etti

“Bizler Altıntepe Mahallesi halkı olarak birbirimiz ile iç içe yaşayan insanlarız. Yüreklerimiz güzel, komşulukların güzel, dostluklarımız güzel. Farklı bir fikirlerde olsak da farklı kulvarlarda farklı siyasi düşünceler de olsak da sıkıntılarımızda bir araya gelebilecek kadar yürekli ve güzel insanlarız.

14 AY ÖNCE DAVA AÇTIK
Altıntepe Mahallemizde yıllardan beri süregelen bir sorun var teknolojik olarak bize katma değeri olsa da sağlık açısından bizim için çok sorunlu bir şikayet konusu olan canavarın BAZ istasyonunun kaldırılması konusunda yaklaşık 14 ay önce Maltepe Belediyesi mahalle halkının şikayeti üzerine BAZ istasyonunun kaldırılması için açmış olduğu mahkeme davasında 30 Aralık 2014 tarihinde tanık olarak dinlendik.

Mahkeme başkanımız belediyemizin talebini kabul ederek bilirkişi tayin ettiler. Mahalle halkına zarar veren BAZ istasyonu için bilirkişinin mutlaka doğru kararlar verebileceğine inanıyorum böyle olması gerekiyor diye düşünüyoruz. İnsanların yaşam haklarını ellerinden alan BAZ istasyonu mutlaka kaldırılmalıdır. Mahalle halkı olarak talebimiz budur.

Toplumsal ve insani değerlerin kaybolduğu bir dünyada yaşıyoruz. İnsanlıktan önce paranın ve rant ön planda olduğu bir sistemin şarkıların içinde yok olmaya mahkum bırakıyoruz. Bizler mahalle halkı olarak bu çirkin dönen düzenin çarklarında dişli olmak istemiyoruz.

MÜCADELEDEN VAZGEÇMEYECEĞİZ
Haklarımızı sonuna kadar savunmaya yanlış giden uygulamalara karşı mücadele etmeye direnç göstermeye bu konuda tek başımıza kalsak dahi haklı mücadelelerinin mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz.

Altıntepe Mahallesi’nde apartmanların ortasında kurallara uymadan kulak sağlığımızı tehdit eden BAZ istasyonunun çevreye verdiği zarardan dolayı komşularımızın ve bizlerin kanser gibi illet hastalıktan dolayı daha erken ölmelerine bir daha tanık olmak istiyoruz.

BU KABUSTAN KURTULMAK İSTİYORUZ
Biz bu korkunç kâbustan kurtulmak istiyoruz güzel insanlar birer birer ölüyorlar. Son 3 yılda özellikle çok yakın apartmanlarda yaklaşık 12 veya 13 güzel insan öldü. Hala kanser tedavisi gören komşularımız var gencecik bir kızımızın beyninde tümör teşhisi konuldu üzülüyoruz.

Yüreklerimi dağlanıyor. BAZ istasyonu insanların yaşam haklarını erken vakit elinden alıyor. Aynı dairede komşumuz Mehmet bey ölüyor eşi hanımefendi ise meme kanseri tedavisi görüyor. Böyle bir vahşete nasıl demeyiz? Böyle çirkin ve zararlı bir sistemi mahallemizde istemiyoruz. Biz mahalle halkı olarak BAZ istasyonunun mutlaka kaldırılması için her yolu deneyeceğiz. Bizi yok eden bu gizli canavara dur diyeceğiz. Altıntepe için Düşünceden Eyleme Platformu’nun CHP Maltepe Mahalle Temsilciliği’nin ve Maltepe Belediye Başkanlığı’nın destekleri ile bu canavarın kaldırılması için mücadelemiz sürecek.

YAŞAM HAKKIMIZ ELİMİZDEN ALINIYOR
Saygıdeğer mahalle halkımız güzel insanlar ülkemizde para uğruna yaşam haklarımız elimizden alınıyor. HES’ler doğayı katlediyor, altın madenleri çevreyi katlediyor. Yaşanabilir bir dünyada yaşam hakkımızı elimizden alınmaması için mücadele edeceğiz ve etmeye devam edeceğiz BAZ istasyonları insanların sinsi bir şekilde yavaş yavaş öldürüyor.

BAZ istasyonları radyasyonla yatay bir halde yaydığı için apartmanlar içerisinde kalan BAZ istasyonunun etki alanı çok çok fazla bu mahallede ölümlere tanık olduk işin özü bu yüzden başka ölüm istemiyoruz.

Normal düzende yapılan BAZ istasyonları bulunan alanda en yüksek noktada olmalı yatay bir halde yayılan radyasyonun insanlara zarar vermemesi gerektiği için yerleşim alanlarında özellikle mahalle aralarında olmaması gerektiğine inanıyoruz.

BU KANSER İLLETİ BÖLGEDE KAMP MI KURMUŞ
30 aralık 2014 tarihindeki ilk duruşmada telekom şirketinin avukatlarından birisi savunma yapıyor mahkeme başkanları diyor ki radyasyon tehlikeli değildir orada olan ölümlerin BAZ istasyonu ile alakası yoktur şimdi o avukata buradan soruyorum aynı apartmanda 4 kişinin ölmesi ve aynı dairede aile reisinden Mehmet bey’in kanserden ölen eşinin meme kanseri tedavisi görmesi tesadüf müdür. Yani apartmanlarda hala kanser tedavisi gören komşularımız var yoksa bu kanser illet bölgede kamp mı kurmuş. captain kurmuş Altıntepe nin güzel insanlarını yok edeceğim diye.

Telekom şirketinin savunma dosyalarında bizim dikkatimizi çeken birşey daha gördük sözde ölçme değerlendirme yapmışlar ve BAZ istasyonuna en yakın mesafe 46 metre olduğunu dosyayı not düşmüşler sizlerde tanırsınız ve burada görüyorsunuz hangi aklı evvel uzaklık ölçüsü ile apartmanı no ile BAZ istasyonu arasındaki mesafe de hangi apartman seçilmiş görevlendirilmiş bir kişinin bu noktalara dikkat çekmesini rica ediyoruz bizlerde ara mesafe ölçümü yaptık size de görüyorsunuz ki en yakın mesafe 11 metre.

BAZ istasyonunun yaymış olduğu radyasyonların etkisinden dolayı terk eden komşularımız oldu el ele vererek güzellikleri birlikte gidebiliriz güçlü olmak için mücadele etmeliyiz birlikte olduğumuzda güç oluruz yaşadığımız alanlarda refah düzeyinizi bizler belirlemeliyiz. Bize her hakkı davalarımız için sonuna kadar mücadele etmeliyiz Altıntepe için düşünceden elime platformu olarak mahallemizde halkın zararına olan her şeye karşı mücadele edeceğiz yaşanabilir bir çevre için mücadelemiz devam edecektir ve kararlıyız” ifadelerini kullandı.

IMG_1851

IMG_1841

IMG_1791

IMG_1789

IMG_1781

altıntepe-BAz-istasyonu-eylemi-630x320

Yorumlar kapalı.