images

Asparagas haberler yargıda

Abone Ol
Daha Fazla
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bugüne kadar yapılan asılsız ve mesnetsiz haberlerle ilgili Maltepe Belediyesi yargı süreci başlatıyor. Bazı internet siteleri, facebook hesapları açılarak yapılan algı operasyonları hakkında Maltepe Belediyesi bir açıklama yayınladı. “Habercilik adı altında ellerinde haber varmış da yayınlamıyorlarmış gibi bir algı yaratan şahısların bu yaptıkları yanlarına kâr kalmayacaktır.

Gazetecilik mesleği onur ve saygınlık isteyen bir meslektir. Kimin elinde ne tip bir belge varsa kamuoyu ile paylaşması etik kurallar içerisinde görülmelidir. Aksi taktirde hiçbir şantaj ve tehdite boyun eğmeyeceğiz. İnsanların şeref ve haysiyetleri ile oynayan bu kişilere karşı adli yargı süreci başlatılmıştır. Yaptıkları asla yanlarına kâr kalmayacaktır. Herhangi bir belge olmadığı halde olması bekleniyor,olabilir,söyleniyor şeklinde yayınlanan tüm haberler ve facebook, twitter hesapları adli yargı sürecine tabi tutulacaktır.

Belediyemizden rant ve çıkar elde etmek isteyen kişiler tarafından gönderilen mesajlara itibar etmemenizi rica eder, bu asılsız ve mesnetsiz iddialarla ilgili gerekli yasal işlemleri başlattığımızı önemle duyururuz” Saygılarımızla ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar kapalı.