170520151914145151476_2

Başbakan Ahmet Davutoğlu Maltepe’de

Abone Ol
Daha Fazla

Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti’nin Büyük İstanbul Mitingi kapsamında Maltepe’de partililerine seslendi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nca Maltepe Etkinlik Alanı’nda düzenlenen “Büyük İstanbul Mitingi”nde Marmaray’ın, Bakü-Tiflis-Kars’tan gelen yolu, Ankara üzerinden, İstanbul’dan Pekin ve Londra’yı bağladığını belirterek, “İstanbul artık Dersaadet dönemi gibi, 7 iklimin merkezi oldu. İstanbul’u 7 iklimin, dünyanın merkezi kılmaya var mısınız?” ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Biz diyoruz ki ‘iktidar olacağız.’ Niye olmak istiyoruz? Millete hizmet etmek için. Onlar diyor ki ‘biz sizi engelleyeceğiz’. Aradaki fark ne biliyor musunuz? Biz siyasetin öncüsüyüz, öznesiyiz. Bizim iddiamız var, bizim hedeflerimiz var. Onlar ise siyasetin nesnesi. Bizim arkamıza takılıp nal toplamaktan başka yaptıkları bir iş yok” dedi.

“Aynı kararlılıkla yola devam ediyoruz”

Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan’dan aldıkları bütün projeleri tamamladıklarına işaret eden Davutoğlu, şöyle devam etti:

“Aynı kararlılıkla yola devam ediyoruz. Geçtiğimiz hafta Esenler’de bütün İstanbul’la ilgili olağanüstü projeyi sizlerle paylaştık. İstanbul’da 21 alanda kentsel dönüşüm yapıyoruz. Hani şu çevreciler var ya, çevreci olmak adıyla ortalığı talan eden vandallar, gezicilere bir cevap verelim buradan. Hani tam Türkiye 3. köprü, 3. havalimanı için yola çıkmışken, İstanbul sokaklarını yakıp yıkanlara, 12-13 ağaç yer değiştirdi diye İstanbul’da ve Türkiye’de tencere çalıp gürültü yapanlara, bu vandallara karşı İstanbul’a sahip çıkacak mıyız? Onların bu şiddetine karşı bu aziz şehri koruyacak mıyız?”

Davutoğlu, Esenler’de 8 milyon 700 bin metrekare alanı, Esenler Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile kentsel dönüşüm için devrettiklerini kaydederek, bütün depreme dayanıklı olmayan binaların yıkılıp, yatay mimariyle bu yeni alana taşınacağını söyledi.

“Birliğimizin teminatı AK Parti”

Sancaktepe’de 2 bin 680 yataklı, Başakşehir’de de 3 bin 880 yataklı sağlık kompleksleri kurduklarına dikkati çeken Davutoğlu, “İstanbul’un her köşesi şifa diyarı olacak. Birliğimizin teminatı AK Parti. Birliğimizin, milli beraberliğimizin, demokrasimizin teminatı AK Parti. Yükselen Türkiye’nin, bereketimizin, dirliğimizin teminatı AK Parti ve nihayet dördüncü, kuvvetli şefkatli bir Türkiye inşa ediyoruz” dedi.

Ahmet Davutoğlu, yeni bir Türkiye inşa ettiklerini dile getirerek, “Şimdi gelip milliyetçilik taslamaya kalkanlara buradan soruyoruz. 2002’de Türkiye en küçük silahı bile hibeyle alıyordu. Tankı hibeyle alıyorduk. Sonra İsrail’e modernize etmek için gönderiyorduk. İstanbullular şimdi yeni Türkiye’de, Türkiye Cumhuriyeti kendi tankını yapıyor. Adı ‘Altay’ tankın, gurur duyuyor musunuz? 2002’de Türkiye’de, helikopter çok uzun çabalarla hibe olarak alınıyordu. Şimdi ise Atak helikopterleri devreye girdi. 2 hafta önce bizim Bitlis ve Muş arasındaki yolculuğumuza eşlik ettiler. Gururla takip ettik. Kendi helikopterini yapan, kendi denizaltısını yapan Türkiye’yi kim inşa etti? İnşallah 2023’te kendi savaş uçağımızı yapacağız. Kendi savaş uçağını yapan Türkiye’ye kim yürüyor. Onlar konuşur… İşte yeni Türkiye, kudretli bir Türkiye’dir. Kudretli yeni Türkiye’ye omuz omuza yürüyecek miyiz? Yeni Türkiye, şefkatli Türkiye’dir” değerlendirmesinde bulundu.

“7 Haziran seçimleri sıradan bir seçim değildir”

Davutoğlu, kudretli ve şefkatli bir Türkiye’ye yürüdüklerini ifade ederek, “7 Haziran seçimleri, sıradan bir seçim değildir. ya Türkiye, Elif gibi dimdik duran Türkiye, yoluna devam edecek ya da bu dörtlü çete ve arkasındaki iş birlikçiler, bu Elif gibi duran Türkiye’yi eğip bükecekler. Elif gibi Türkiye’ye var mısınız? Türkiye’yi daha da kudretli, şefkatli kılmaya var mısınız? 7 Haziran’da bütün tuzakları yıkacak mıyız? Yeni bir tarih yazacak mıyız? O zaman gelin hep beraber bir söz verelim” diye konuştu.

11260707_1722004614693405_8076878625539165117_n

maltepe1

maltepe2

Yorumlar kapalı.