IMG_2772

BASINLA-İŞÇİLER KAHVALTI ETTİ

Abone Ol
Daha Fazla

IMG_2772Belediye-İş Sendikası İst. 6 nolu şubesi yönetimi basın mensuplarıyla kahvaltı etti. Belediye-İş Sendikası İstanbul 6 nolu şube başkanı Ali Beyaz ve yönetim kurulu üyeleri Maltepe basın mensuplarıyla Çamlık çay bahçesinde kahvaltıda buluştular

TAŞERONLAŞMAYA KARŞIYIZ
Kahvaltı programında bir konuma yapan başkan Ali Beyaz “Taşeronlaşmaya, işçilerin köleleştirilmesi karşıyız. İşçilerin elindeki tek dayanağı olan “kıdem tazminatı” hakkımızdır. Çeşitli entrika yöntemleriyle bu hakkımızı elimizden almak istiyorlar. Unutuyorlar ki, “işçinin hakkını alın teri kurumadan veriniz” öğretisi iş ve işçi hakkının temelini oluşturmaktadır.
Asgari Ücret İnsan Onuruna Yakışmalı
Ali Beyaz “Asgari ücreti belirlerken yetimin, garibin, fakirin insanca yaşayacağı bir gelir düzeyine sahip olmasını istiyoruz”
Belediye-İş Sendikası İst. 6 nolu şube adına yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

BASINA DUYURU
Ülkemiz tam anlamında kaos ortamında bulunmaktadır. Orta Doğu’daki kurgulanmış malum savaş tüm hızıyla devam ederken içeride de tüm hızıyla enflasyon artmakta, işsizlik çoğalmakta, taşeronlaşma tüm hızıyla devam etmektedir. Garibanlar, dar gelirliler ve emekçiler ezilmekte, sermaye patronlar ve mutlu bir azınlık safahat hayatı yaşarken, toplumun büyük bölümü emeklisi, işçisi, memuru, esnafı sefalet ve sıkıntı içinde hayatını devam ettirmeye çalışmaktadır.
Vahşi kapitalizmin bütün kurum ve kuralları ülkemizde rahatça uygulanmaktadır. Buna kimse dur dememektedir. Buna dur demesi gerekenler bir takım suni gündemler oluşturarak kendi haklarındaki iddiaları gündemden düşürmeye çalısmaktadır. Basınımızın büyük bölümü de hükümet yanlısı yayınlarla birtakım gerçekleri görmezden gelmektedir.
Ermenek’te ciğerimizi yakan kazanın sebebi kaza değildir, bir iş cinayetidir. İşin özü birtakım tedbirleri almayan sermaye ve buna göz yuman yandaşlarıdır. İşin özü taşeronlaşma ve örgütsüzlüktür.
Hükümet taşeron sistemini getirip geliştirerek her an emekçileri taşeron firmaların insafına bırakıp köleleştirmektedir. Özel istihdam büroları kurmayı planlayan hükümetin insanımızı daha fazla sömürürüm diyen sermayeye hizmet etmektedir. En sonunda kıdem tazminatımıza göz diken hükümet tazminat alamayan insanları bahane edip, tazminatlarımızı fona devrettirip, işsizlik sigortasında olduğu gibi nasıl kullanırımın derdine düşmüştür.
Buradan yetkililere sesleniyoruz, garibanın, fakirin, emekçinin hakkını gözetin, asgari ücreti insan onuru hale getirin.
Emekçinin insanca yaşayabileceği onurlu bir işi ve geliri olsun.
BELEDİYE-İŞ SENDİKASI İSTANBUL 6 NO’LU ŞUBESİ YÖNETİM KURULU

IMG_2773 IMG_2780 IMG_2786

Yorumlar kapalı.