Ali Kılıç derneklere müjde verdi

Başkan Kılıç’tan derneklere müjde

Abone Ol
Daha Fazla

İlçede bulunan hemşeri dernekleriyle bir araya gelen Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, ilki Anadolu Yakası Malatyalılar Derneği’nde düzenlenen toplantıda, seçim bildirgesinde yer alan vaatlerle ilgili bugüne kadar yapılanları anlattı.

Maltepe Belediyesi tarafından düzenlenen “Hemşeri Buluşmaları”nın ilki, Anadolu Yakası Malatyalılar Derneği’nde yapıldı.
Toplantıya Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın yanı sıra, Malatyalılar Derneği Başkanı ve Esenkent Mahalle Muhtarı Sultan Şahin, Maltepe Belediye Başkan Yardımcıları Canan Döner, Sinan Çetiz, Haydar Genç, Gültekin Karakaş ve Ömer Ekşioğlu, dernek yöneticileri ve vatandaşlar katıldı. Başkan Ali Kılıç, “Göreve geldiğim günden bu yana Maltepelilerle, sivil toplum kuruluşlarıyla yüz yüze, cemal cemale olacağım demiştim. Bunun için mahalle toplantılarını başlatmıştık. Adeta bir meclis gibi insanlar bir araya gelerek, taleplerini ve şikayetlerini iletiyordu. Siz istediniz, biz de yaptık. Sabah saatlerinde düzenlediğimiz mahalle toplantılarımızı, sizlerin isteğiyle artık akşamları da yapacağız. Böylece daha çok vatandaşımıza ulaşmış olacağız. Şimdi ilk kez Malatyalılar Derneği’ndeyiz. Malatya İsmet İnönü gibi, Turgut Özal gibi önemli devlet adamlarını yetiştirmiş büyük bir şehir. Burada olmaktan ve sizleri dinlemekten onur duyuyorum” dedi.

Başkan Kılıç’tan derneklere müjde
Konuşmasından sonra göreve geldiği günden bu yana yapılan faaliyetleri bir sunumla anlatan Kılıç, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları, siyasi parti yöneticileriyle yaptıkları buluşmalardan halk buluşmalarına; inanç kurumlarına dönük hizmetlerinden Ramazan, Muharrem ve Noel’de yapılan etkinliklere; altyapı çalışmalarından kentsel dönüşüme; engelliler, kadınlar ve çocuklara yönelik hizmetlerden işsizlik için çözüm projelerine; sportif faaliyetlerden kültür-sanat alanındaki gelişmelere; restorasyon çalışmalarından ilçeyi dünya kenti yapma yönündeki icraatlarına; yaşlılar ve bakıma muhtaçlar için yapılan bakım hizmetlerinden fuar projesi M’Expo’ya kadar birçok konuda vatandaşları bilgilendirdi. Derneklere bir müjde vererek, onlar için yerleşke açacaklarını da sözlerine ekleyen Kılıç, daha sonra vatandaşların sorularını cevaplandırdı. Toplantının bitiminde söz alan Malatyalılar Derneği Başkanı Sultan Şahin de, Kılıç’ın ezber bozan bir başkan olduğunun altını çizdi.

Ali Kılıç derneklere müjde verdi

Yorumlar kapalı.