3-oyku-yarismasi-rekor-haberi5

Bilgi Evlerinin Gurur Verici “Öykü”sü

Abone Ol
Daha Fazla

Zeytinburnu Bilgi Evleri, üyelerini okumaya ve yazmaya teşvik ederken kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemeyi, dilimizi doğru ve etkin bir biçimde kullanmayı, özellikle de öykücülüğümüze yeni eserler kazandırmayı hedefleyerek öykü yarışmasının üçüncüsünü gerçekleştirdi. Kitap okuma yarışmaları, bilgi evi oku saatleri, gençlerle baş başa sohbetleri ve daha birçok etkinlikle okuyan bir kitle oluşturan Bilgi Evleri, düzenlediği öykü yarışması ile hedeflerine ulaşmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyor.

Edebiyat dünyamıza yeni isimlerle birlikte yeni eserler kazandırırken okuma ve yazma konusunda belirli bir farkındalık oluşturmayı amaçlayan Bilgi Evlerinin, bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiği öykü yarışmasına rekor düzeyde bir katılım gerçekleşti ve 1.791 eser bir araya getirildi. Her katılımda biraz daha artan heyecan, artık yerini final heyecanına bırakıyor.

11 Mart Cumartesi günü Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenecek olan görkemli bir ödül töreni ile edebiyat dünyamızın söz sahibi yazarları tarafından değerlendirilerek dereceye giren öyküler açıklanacak ve eser sahiplerine ödülleri takdim edilecek. Üç grupta değerlendirilen eserlerin birincilerine 5.000, ikincilerine 3.000, üçüncülerine 2.000 TL ödül verilirken ayrıca her grupta dereceye giren eserlerin haricinde beş eser sahibi de mansiyon ödülü olarak 500 TL ile ödüllendirilecek. Tüm bu ödüllerin yanı sıra Bilgi Evleri, öykü yarışmasında dereceye giren ve yayımlanmaya layık görülen eserleri bir kitap haline getirerek yayımlayacak. Bu sayede Bilgi Evi üyeleri, eserlerini okuyucularıyla buluşturma imkânına sahip olacak.

Yorumlar kapalı.