img_0923

Bir Babanın en acı günü

Abone Ol
Daha Fazla

Önceki gün geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Kaynarca ve Havalisi Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Hüsamettin Elçi’nin oğlu Sadrettin Elçi, son yolculuğuna uğurlandı.
Evine giderken, kapı ö-nünde kalp krizi geçi-ren Sadrettin Elçi, kalp krizi geçirdi. Pendik Devlet Hastanesine kaldırılan 41 yaşındaki evli iki çocuk babası Sadrettin Elçi, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Elçi’nin ölümünü duyan çok sayıda vatandaş önce hastane önüne daha sonra da sahibi oldukları Duduzar turis-tik tesislerine akın etti. Duduzar tesislerine gelen 112 ambulansı da Sadrettin Elçi’nin babası Hüsamettin Elçi’yi kontrol altında tuttu.
Elçi’nin cenaze namazı Kaynarca’da bulunan Merkez Camiinde kılındı. Eski Pendik müftüsü Süleyman Ateş’in kıldırdığı cenaze namazında kalabalık nedeniyle caminin avlusunda izdiham yaşanırken, Hüsamettin Elçi ise taziyeleri kabul etti. Genç yaşında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Elçi’nin cenaze namazına Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Salih Şahin, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, AK parti İstanbul Millet vekili Osman Boyraz, AK Parti Bayburt Millet vekili Şahap Kovaoğlu, AK Parti Pendik İlçe Başkanı Rüstem Kabil, CHP İstanbul eski millet vekili Berhan Şimşek, Pendik Kent Konseyi Başkanı Süleyman Yılmaz, Pendik Emniyet Müdürü Alparslan Atalay, dare müdürleri, Belediye Meclis üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve esnaf odası başkan ve yöneticileri katıldı ve binlerce sevenleri katıldı.
Elçi’nin cenazesi burada kılınan namazdan sonra, Şeyhli mezarlığında toprağa verildi.
Cenaze namazını kıldıran Ateş, cenaze namazından önce baba Hüsamettin Elçi ye söz verdi. Acısını paylaşanlara teşekkür eden Hüsamettin Elçi, “Hani nasıl bilir siniz diye sorulur ya; bir baba olarak benim oğlum çok farklıydı. Çünkü onda farklı bir edeb, adap, terbiye ve ahlak vardı. Şimdiye kadar bir oğul olarak bana hiç kırıp üzmedi. Önüme hiç çıkmadı. Bana bir kez itaatsizlik etti onda da şimdi önüme ölümü getirdi. Kendi ellerimde ondan (Allahtan) aldım, ona gönderiyorum. Acımı paylaşan ve buraya gelen herkesten oğlumun Allahın cennetine kavuşması için sizlerden haklarınızı helal etmenizi istiyorum”dedi.

Yorumlar kapalı.