bitlisliler

Bitlislilerden Kan Kampanyası

Abone Ol
Daha Fazla

Bitlis Mutki Çatalsöğüt Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği “Damlaya Damlaya Can Olur” sloganı ile kan kampanyası düzenledi. Gençlik Kolları tarafından organize edilen ve yönetim kadrosununda destek verdiği kampanya yoğun ilgi gördü.

Dernek lokalinde düzenlenen kan kampanyasına dernek üyeleri ve vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Sabah 10:00 ‘da başlayan ve akşam saat 17:00’da kadar süren kan kampanyasında 190 kişi kan bağışında bulundu.

ilkini düzenledikleri kan kampanyasını geleneksel hale getirerek her 6 ayda bir yada yılda bir düzenlemek istediklerini ifade eden Bitlis Mutki Çatalsöğüt Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Fesih İşsever “Damlaya Damlaya Can Olur sloganı başlattığımız bu kan kampanyasına ilgi gösteren tüm hemşehrilerimize teşekkür etmek istiyorum. Bu yıl ki sayımızın çok yüksek olduğunu söylemek mümkün değil. Bu sayıyı binlere ulaştırmak için tüm yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız ve hemşehrilerimiz canla başla çalışacağız. Paylaşmak mutluluktur. İnsan hayatının kurtulmasına vesile olacak kan bağışı, bir insanı mutlu etmeye ve o mutluluğu kendi içimizde yaşamaya en güzel örnektir. Kan bağışı, yaşam için önemlidir. Ülkemizde her yıl yüz binlerce insanının kan ihtiyacı oluşmaktadır. Bu ihtiyaç, çoğunlukla acil durumlarda hasta yakınlarından karşılanmaktadır. Bilindiği üzere 18-65 yaş arası her sağlıklı insan kan bağışında bulunabilir” dedi.

Maltepe Belediye Meclis Üyesi Mehmet Canaslan’da kan vermeye gelen Bitlisliler arasında ki yerini aldı. Her sağlıklı insanın 6 ayda bir kan vermesi gerektiğini ifade eden Canaslan “acil bir durumda kana ihtiyaç duyulduğunda hasta yakınları telefonlara sarılarak eş dosta haber salıyor ve kan arıyorlar. Halbuki tüm sağlıklı Biraylar düzenli kan bağışında bulunmuş olsalar bu ihtiyaç her daim kan bankalarında bulunacak ve kimse panik içinde kan aramayacak. Başkanın da ifade ettiği gibi Bitlis Mutki Çatalsöğüt Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak bu kan kampanyasını düzenli olarak yaparak insanımızı kan vermeye teşvik etmek istiyoruz. Burada kan kampanyamıza destek veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi. Öte yandan kan kampanyasına Bitlisli olan Maltepespor Yönetim Kurulu Üyesi ve işadamı Muhsin Gülsuyu destek verdi.

 

Yorumlar kapalı.