deniz erzincan

CHP Maltepe Belediye Meclis Üyesi Deniz Erzincan: ”Partimin ve Örgütümün Emrindeyim”

Abone Ol
Daha Fazla

CHP’de bir dönem başarılı bir şekilde Maltepe Belediyesi ve İBB meclis üyeliği yapan ancak 2019 yerel seçimlerinde aday gösterilmeyen Maltepe Belediye Meclis üyesi Deniz Erzincan, “Partimin ve örgütümün emrindeyim. 31 Mart’a kadar kapı kapı dolaşarak çalışacağım” dedi.

CHP Maltepe ve İBB Meclis Üyesi Deniz Erzincan, 2019 Yerel Seçimlerinde Aday olmaması ile ilgili açıklama yaptı. Erzincan” Bizler Ne koltuk, ne de makam için görevlere talip olduk. Bizler Halka hizmet etmek için, özgürlük için,  demokrasi için ve Cumhuriyetimizin değerlerini korumak için görev aldık. 5 yıl boyunca da Partim olan CHP, bizi halka hizmet etmek için Meclis üyesi olarak görevlendirdi. Bu 5 yıl da halkımıza hizmet için elimizden geleni yaptık. Şimdi, kulağımıza bazı dedikodular geliyor. Deniz Erzincan Meclis üyesi olamadı, bundan sonra ne CHP’ye oy verir, nede görev yapar diyorlar. Şunu unutmasınlar bizler ne koltuk için ne de makam için bu görevlere talip oluruz. Bizler altıokumuz ve Cumhuriyet değerleri için sade bir vatandaş olarak ta mücadeleye devam ederiz.” diye konuştu.

CHP’de meclis üyeliği liste belirleme sürecinde yaşanan tartışmaların ardından yapılan listeler YSK tarafından onaylandı. İddialara göre birçok CHP’li üyelerin partiye bile oy vermeyeceği konuşuldu. Bu tartışmaların ardından gazetemize açıklamalarda bulunan CHP Maltepe ve İBB Meclis Üyesi Deniz Erzincan bir açıklama yaparak “Partimin ve örgütümün emrindeyim” dedi.

PARTİMİN VE ÖRGÜTÜMÜN EMRİNDEYİM

Yaşananlarla ilgili şu anda bir şey söylemek istemediğini belirten Deniz Erzincan, “31 Mart seçimleri ülkemiz ve şehrimiz için çok kritik bir önem taşıyor. Bu süreçte parti içi sorunları tartışmak ve gündeme getirmek doğru olmaz. Elbette yapılan yanlışlar var ama şu anda bunları konuşmak yerine partimizin başarısı için çalışmamız gerekiyor. Bu sebeple Maltepe Belediye Başkanlığına atanan Başkan Adayımız Ali Kılıç’a ve aday olan meclis üyesi arkadaşlarıma ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Ekrem İmamoğlu Başkanımıza başarılar diliyorum. CHP’den vazgeçmek asla bizlere yakışmaz. Bende 31 Mart’a kadar partimin ve örgütümün emrinde çalışacağım.” diye konuştu.

2019 yılında yapılacak seçimlere ilişkin de açıklamalarda bulunan Erzincan, “Ülkemize olan sevdamız bizi yollara düşürecek ve adeta 24 saat çalışmayı şiar edineceğiz. Başka şansımız yok. Bir dayanışma ruhunu geliştirerek 2019’da Maltepe İlçemizi ve İstanbul’umuzda Partimizi iktidar yapmanın heyecanını taşıyacağız. Mutlaka ama mutlaka bunu başaracağız. Yerel seçimlerin ardından da Türkiye’yi bir huzur ülkesi yapacağız” dedi.

Öte yandan Erzincan, “Maltepe Belediye meclis ve İBB meclis üyeliğim boyunca desteklerini benden esirgemeyen Parti örgütümüze ve halkımıza da sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Hep beraber Her türlü çalışmaya, fedakârlığa varız ancak cumhuriyetten asla vazgeçmeyiz. Diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar kapalı.