3 aday birleşti

CHP Maltepe’de 3 aday birleşti

Abone Ol
Daha Fazla

CHP Maltepe’de 29 Aralık Günü yapılacak kongre öncesi Hasan Solmaz Ve Gültekin Özdemir, adaylardan Ali Cengiz Erol’u destekleme kararı aldılar. Eski ilçe başkanı Hasan Solmaz ve Av. Gültekin Özdemir ilçe başkan adayı Ali Cengiz Erol ile birlikte yaptıkları basın toplantıları ile CHP Maltepe’nin birlik ve beraberlik içerisinde kongreye gitmesi için adaylıktan çekildiklerini ifade ettiler.

İki Gün Sonra Bir sürpriz Daha Olabilir

Basın toplantısına katılan SİDAD Genel Başkanı Ali Güngör yönetim ve üyelerle yapmış oldukları toplantıda Sivaslı bir aday da birleşme kararı aldıklarını belirtti. Güngör “Beş adayımız var ama biz belediye başkanımızın da istediği gibi o adayları tek adaya düşürebiliriz dedik ve çalışmalara başladık Gültekin Kardeşim ile Hasan Solmaz kardeşimi birleşmeye çağırdık, geldiler açıklamalarını yaptılar. Çalışmalarımız devam edecek. Belki iki gün sonra sürpriz olabilir tek bir adayla yola çıkabiliriz. Bizim amacımız Maltepe’de Cumhuriyet Halk Partisi’nin nasıl şahlandığını, nasıl tek yumruk yaparız biz SİDAD olarak bu görevi üstlendik. Biz bunu başarırsak Maltepe başarmış olacak. Maltepe’de 172 bin oy almıştık. Bunu 200 bine çıkarabiliriz onun çalışmalarını yapıyoruz. Maltepe için, Erzincan, Tunceli, Diyarbakır, Yozgatlı fark etmez. Hepsi bizim arkadaşlarımız. Eğer bir işi başarıyorsa biz onun arkasında yer alırız” dedi.

Özdemir: Teveccüh Görmedik

Adaylardan Gültekin Özdemir ise Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir Kurultay sürecine girdiğini bunun iktidara yürüyüş kurultayı olarak değerlendirdiklerini belirterek; “ Adaylıkla ilgili çalışmamızda delegeden teveccüh görmedik. Amaç birlik beraberlik adamı atmaktı. Biz bu adamı atarak Ali Cengiz Erol ile birlikte yol yürümeye karar verdik” dedi.

Güven Vermişim. Çok Gurur Verici

Adaylıktan çekilerek kendisini destekleme kararı alan Hasan Solmaz ve Gültekin Özdemir’e teşekkür eden Ali Cengiz Erol arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz Bizler şunu göstermek istedik; birleşerek güçlenmek, Maltepe’ye örnek olmak istediğimiz bir araya geldik. Bu beni gerçekten duygulandırıyor. Demek ki onlara güven vermişim. Benimle birlikte yol yürümeye karar vermişler onun için de gurur duyuyorum, minnettarım şükranlarımı sunuyorum ve onları mahcup etmeyeceğimin, başlarını öne eğdirmeyeceğim için de söz veriyorum” dedi.

Basının da önemine değinen Erol; “ Basının bu süreçlerde verdiği emeği göz ardı edemeyiz. İlçe başkanı olduğum takdirde sizler için de gerekli çalışmaları yapacağım. Sizlerin gelirleri almış olduğunuz reklamlardır. Ben hayatımın hiçbir döneminde belediye ile çalışmadım. Böyle bir şeye tenezzül etmedim. İş hayatım nedeniyle ticaret hayatımda çalıştığım birçok fabrikatör sanayici iş adamı var. Gazetecilerin bu kişilerle reklam katkısı sunarak çalışmalarını sağlayacağım. Herkesi kucaklayıp gözeteceğime söz veriyorum.

Benim Aldığım Terbiye Sol Kültürden Geliyor

Özellikle gençlerimizi ve kadınlarımızın yollarını açmak abiler olarak yol göstermek bizim görevimizdir. Benim aldığım terbiye sol kültürden geliyor. Beni bugüne getiren, adam eden, geliştiren sol mitolojidir. Biz kin ve nefretle, kırgınlıkla bir yere varamayız. Bele bağlanan taşla ne yüzülür ne yürünür. Ben 6 aylık programlar hazırlayacağım ve her hafta yapacağım toplantılarla ilçenin gelir gider tablosunu paylaşacağım. Bunu örgütüme izah edeceğim. Ali Güngör başkanımızın dediği gibi bu süreçte katılımlarda olabilir. Amacımız belediye başkanımızın da arzuladığı gibi tek bir aday ile kongreye gitmektir.

“Başkanımızı Kırmayalım” dedim.

Savaş Yücel Bey ile de görüşüyoruz. Herkesin bir beklentisi olabilir. Parti Meclisi ve MYK ile Genel Başkan Yardımcıları ile tanıştığını söylediği için kendisine, kendini yukarı taşırsın zaten ilçe başkanı olmana gerek yok. Gel Başkanımızı kırmayalım ve tek adayla kongreye gidelim” dedim. Bu birlikteliği sağlamanın yolu birleşe birleşe, bir araya gelerek gücümüzü gösteriyoruz. Yaşamın bir gerçeği var.

“Rakip oluruz ama Hasım Olmayız”

Savaş Yücel kardeşimize Sağlıklı düşünüp bir karar verir. Israrcı olursa biz yine rakip oluruz ama asla Hasım olmayız, düşman olmayız. O da bizim kardeşimiz. Onunla birlikte kol kola yürüyüşe devam ederiz” dedi.

“Bize kurşun atanlarla, yakanlarla ittifak yaptık”

CHP Maltepe İlçe Başkan Adayı Ali Cengiz Erol, 2019 yılının ittifaklar yılı gibi olduğunu, genelden yerele mi yayıldı sorusuna, “Geçmişte 12 Eylül öncesinde her gün 30-40 kişinin öldüğü, kurtarılmış bölgelerin olduğu, çatışmaların olduğu ortamdan geliyoruz biz. O gün öyleydi ama bugün ne yaptık? Bize kurşun atanlarla, yakanlarla ittifak yaptık. Kendi partimizin içinde mi yapamayacağız. Bunun başka bir izahı yok. Biz bu partide Birliği beraberliği sağlamanın yolu nedir ona bakıyoruz” dedi.

Yorumlar kapalı.