5888946f9f67e_dsc-0294

Çocuklar Yarıyıl tatilini kış kampında eğlenerek geçiriyor

Abone Ol
Daha Fazla

Pendik Belediyesi, yarıyıl tatilini değerlendirmeleri amacıyla öğrencilere yönelik çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyor. 10-15 yaş arası öğrenciler için Diriliş Kış Kampı, 13 yaş altı futbolcuların katıldığı  U-13 Sömestr Futbol Turnuvası gibi etkinliklerin yanı sıra Gönül Köprüsü’yle de Karslı öğrenciler ağırlandı.

Öğrencilere yarıyıl kampı

Pendik Belediyesi, yaşları 10 ila 15 arasındaki öğrencilerin sömestr tatillerinde güzel ve keyifli zaman geçirebilmeleri amacıyla kamp düzenledi. İki grup halinde düzenlenen kampta yüzme, futbol, müzik, basketbol, masa tenisi, voleybol, satranç, survivor parkuru ve geleneksel çocuk oyunlarının yanı sıra değerler eğitimi, adalet, yardımlaşma, yurt sevgisi, milli ve manevi değerler ile sorumluluk bilincini geliştirme dersleri de veriliyor.  Basın İlan Kurumu Tesisleri’nde düzenlenen “Diriliş Kış Kampı”nda kitap okuma saatleri de var.  Gezi programı kapsamında Tema Park Akvaryum ve İzmit Kâğıt Müzesini gezen öğrencilere her akşam sinema programları da gerçekleştirildi.  Katılım sertifikalarını alan ilk grup öğrencilerin hemen ardından ikinci grup kampı başladı.

Futbol turnuvasında 26 takım katıldı

Çocukların yarıyıl tatilini sporla değerlendirmeleri amacıyla Pendik Belediyesi ve Pendikspor işbirliğiyle “Şehit Yalçın Aran U-13 Sömestr Futbol Turnuvası” düzenlendi. Turnuvaya Pendik’in yanı sıra il ve ilçe dışından Sakarya, Tuzla, Maltepe, Kartal, Sancaktepe ve Beykoz’dan 13 yaş ve altı futbolculardan oluşan 26 amatör takım katılıyor. Pendik 15 Temmuz Şehitler Camii yanındaki futbol sahasında oynanan maçlar büyüklerini aratmayacak çekişme ve heyecana sahne oluyor.  Turnuva sonunda ilk 3’e giren takımlara kupa ve ilk 4 takıma madalya verilecek.

Kars’tan Pendik’e gönül köprüsü 

Pendik Belediyesi ve AK Parti Pendik İlçe Teşkilatı’nın işbirliğiyle düzenlenen “Gönül Köprüsü” Projesi kapsamında Kars’tan gelen 40 öğrenci Pendik’e misafir oldu. 8 ve 9. sınıf öğrencilerinden oluşan öğrenci grubu Sabiha Gökçen Havaalanı’nda çiçeklerle karşılandılar. Misafir öğrenciler, İstanbul’un eşsiz güzelliklerini yakından görme fırsatı buldu. Öğrencilere Tema Park Akvaryum, Miniatürk, Ayasofya, Topkapı Sarayı, Sultanahmet, Panorama 1453, Kocaeli Bilim Merkezi ve Kâğıt Müzesi’ne geziler düzenlendi. 4 günlük bu ziyaretin ardından öğrenciler, memleketlerine mutlu bir şekilde döndü.

Yorumlar kapalı.